Kámforrá vált Karácsony Gergely mozgalma

A szervezetnek még a hivatalos oldala is eltűnt.

2024. 12. 01. 6:10
KARÁCSONY Gergely

Karácsony Gergely főpolgármester
Fotó: MTI/Máthé Zoltán
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nagy csendben eltűnt a főpolgármester hírhedté vált szervezete, a 99 Mozgalom. A szervezet Facebook-oldala több mint három éve nem frissült, a hivatalos oldaluk pedig szabályosan eltűnt, a helyét egy mozgással és önfejlesztéssel foglalkozó honlap vette át. A mozgalom nem szervez politikai eseményeket, és a kommunikációs csatornákról is teljesen felszívódott. 

Forrás: 99 Mozgalom

Lapunk kérdéseket intézett a 99 Mozgalomhoz a hivatalos e-mail-címükön keresztül, azonban az automatikus válaszból kiderült, hogy már a levelezőjük sem működik. 

A 99 Mozgalom megálmodott szerepe az volt, hogy egy politikai platformot biztosítson azoknak a választóknak, akik elégedetlenek a NER-rel, de nem találták meg a helyüket a hagyományos ellenzéki pártok között. Az „1% versus 99%” szlogenje arra utalt, hogy a kezdeményezés az oligarchák és politikai elittel szemben a többségi társadalom érdekeit képviselné. Azonban úgy tűnik, hogy Karácsony Gergely ezen szervezete is kurdarcba fulladt. 

Amint arról nemrég beszámoltunk, újabb házkutatást tartottak a közelmúltban Karácsony Gergely jogi főtanácsadójának, Tordai Csabának ügyvédi irodájában. Ez a hatósági intézkedés is a mikroadományok meséjéről elhíresült 99 Mozgalom ügyében költségvetési csalás és más bűncselekmények gyanújával zajló nyomozással összefüggésben történt. Tordaihoz korábban már kétszer is kiszállt a hatóság, elsőként tavaly novemberben, amikor forrásaink szerint okirat-hamisítás gyanúját erősítő bizonyítékokat foglaltak le.  

A Karácsony Gergely alapította és a 2021-es előválasztási kampányát, illetve miniszterelnökké választását elősegíteni hivatott 99 Mozgalom bűncselekménygyanús adománygyűjtése miatti botrány azt követően robbant ki, hogy feloldották a titkosítás alól a Nemzeti Információs Központ (NIK) jelentését, amelyet a 2022-es országgyűlési választások külföldi befolyásolásáról készítettek. 

A beszámolóból egyebek mellett kiderült, hogy a mozgalom pénzügyeit intéző Perjés Gábor 2021 augusztusa és 2022 szeptembere között összesen tizenkilenc alkalommal készpénzben fizette be 506 millió forintnyi összeget a szervezet számlájára, döntően euróban és angol fontban. A jelentés szerint összesen 917 695 euró és 3900 angol font készpénzbefizetés valósult meg a számlán a vizsgált időszakban.   

Karácsony Gergely a jelentés után kis, majd nagy ládikákban gyűjtött mikroadományokról kezdett beszélni. Az ügyben – amelyben a 99 Mozgalom számlavezetője, az OTP is feljelentést tett – költségvetési csalás, pénzmosás és hamis magánokirat felhasználása gyanújával zajlik nyomozás az adóhatóságnál. Perjést mindezek miatt hónapokkal ezelőtt okirat-hamisítással gyanúsították meg. A bank feljelentését egyébként egy belső vizsgálat előzte meg. A pénzintézet vizsgálata lényegében megállapította, hogy az adományládákba nem is férhetett bele annyi pénz, amennyi a Perjés által bemutatott jegyzőkönyveken szerepelt. 

Kiderült az is, hogy a nagyrészt euróban és fontban lévő bankjegyek újak, gyűrődésmentesek, több esetben egymás utáni sorszámúak voltak. A bank által feltárt adatokból arra lehet következtetni, hogy mikroadományokról szó sem lehetett.

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.