A kísérletező kedvű Nikolett és férje már több házat és lakást épített, illetve újított fel. Mivel szívesen játszanak a különböző stílusokkal, szinte minden alkalommal más irányban indulnak el. A néhány éve megvett rákosligeti telken például egy kis holland álomotthon hangulatát hozták létre.
– Rákosliget a főváros XVII. kerületének egyik legpatinásabb és legszebb része, régi villák, családi házak találhatók a környéken. Az általunk kiválasztott telken egy romos ház állt eredetileg, ennek helyére építkeztünk – meséli a tulajdonos.
A vásárlást követően a házaspár egy időre Hollandiába költözött, ahol utazásaik során nyitott szemmel jártak, érdeklődve figyelték az ottani építészeti megoldásokat. Aztán Eindhovenben, egy exkluzív lakóparkban eldöntötték, pontosan milyen lesz a saját otthonuk. – Azonnal egyértelmű volt számunkra, hogy erre a hangulatra, külső megjelenésre vágytunk – mondja Nikolett. A házat nagy vonalakban a férjem vázolta fel, az építész az ő rajzai alapján dolgozott. A németalföldi épületek leglátványosabb elemei a piros téglás homlokzat mellett a fehér keretes, fekete ablakok. Ez a magyar házaspár számára is lényeges volt. Itthon meglehetősen szokatlan a sötét színű, osztott nyílászárók alkalmazása, de a fából, méretre készített ablakok kívül-belül meghatározzák a hangulatot. Némi fejtörést okozott a fehér keretek kialakítása. Végül egy költséges, de nagyon tartós anyagból, márványagglomerátumból vágták méretre a szükséges darabokat.
A belső terek berendezésében a fekete jelentette a vezérfonalat, de persze nem akarták, hogy teljesen uralja a tereket, és komor hangulatot teremtsen, épp ezért a fehér falak mellett hangsúlyos szerepet kapott a sárga szín, ami szép kontrasztot alkot a fekete elemekkel.
– A kontrasztok alkalmazása egyébként Hollandiában közkedvelt eszköz a lakberendezésben. A mi célunk az volt, hogy összességében fiatalos, színes, levegős és letisztult hatást keltsen az enteriőr – magyarázza házigazdánk.
A sárga nem csak textileken és dekorációkon jelenik meg, hiszen rézszínű világítótestek és kisbútorok varázsolják melegebbé a helyiségeket. A vidám árnyalatnak köszönhető, hogy a nagy fekete felületek – a konyha, a kanapék vagy az étkezőasztal – sem teszik sötétté a teret, sőt inkább kiemelik a világos részeket. A lakkozott svédpadló pedig barátságos, természetes atmoszférát teremt az egész lakásban. Aki járt már Hollandiában, bizonyára felfigyelt rá, hogy ott az emberek – a skandináv országokhoz hasonlóan – nemigen kedvelik a fényáteresztő függönyöket. Ez a trend találkozott a tulajdonosok ízlésével, ugyanis ők szintén elegendőnek találták a sötétítő alkalmazását.
A bútorok, kiegészítők beszerzésében egy Hollandiában élő belsőépítész barátjuk segítségét kérték, ő választotta ki a hét különböző tapétát, ezek lényegében minden helyiségben felbukkannak. A bútorok többsége is Hollandiából érkezett, például az igazán látványos étkezőszékek.
A ház alsó szintjén kapott helyet a nappali-étkező-konyha hármasa mellett a fürdőszobás szülői háló, illetve egy kis mosdó. A felső szinten található a két, szintén fürdőszobával ellátott gyerekszoba, valamint itt alakították ki a dolgozószobát. Tökéletes kikapcsolódást biztosít a hangulatos télikert, valamint a kültéri medence; a nappali teljesen kinyitható tolóajtaja tökéletes egységbe foglalja a teraszt a belső térrel.
Nikolett és férje végül elárulják, hogy amikor építkezésbe vagy felújításba kezdenek, következetesen saját igényeik, ízlésük szerint dolgoznak, önmaguk számára. Ám eddig mindig úgy döntöttek, hogy ebben a házban maradtak. Nagy előnye, hogy hosszú távra tervezték: a gyerekszobák néhány kiegészítővel könnyen átrendezhetők egy kamasz vagy akár egy nagymama igényei szerint.
Az eredeti cikket ITT érheti el.
Kiemelt kép: Bánkúti Béla/Lakáskultúra
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.