Lakberendezési praktikák a nappali stílusos elrendezéséhez

Bárki tervezhet tökéletes otthont néhány szabály betartásával. A Lakáskultúra lakberendezési tippeken keresztül mutatja be, hogy mire figyeljünk oda otthonunk tervezésekor.

null

Mire használjuk a nappalit?

Nappali tervezésekor mindig tartsuk szem előtt az adott helyiség elsődleges funkcióját: társalgás, pihenés, filmnézés vagy közös játék színtere a családnak? Gondoljuk át, hogy mi az amire mi magunk a leggyakrabban használjuk vagy szeretnénk használni a jövőben ezt a helyiséget.

Érdemes listát készíteni a szokásainkról, igényeinkről és a lehetséges, megvalósítható funkciókról. Azt is feljegyezhetjük, hogy mi az amit korábbi nappalinkban kevésbé szerettünk vagy hiányoltunk, így az új kialakításakor könnyebben elkerülhetjük ezeket a hibákat.

A nappali lehet baráti összejövetelek, közös játék és beszélgetések színtere, attól függően, hogy hogyan éled életed és mennyire gyakran szeretsz vendégeket fogadni.

A bútorok pontos helyének megtervezésekor figyeljünk arra, hogy kényelmes rejtett közlekedők alakuljanak ki a dohányzóasztal és az ülőbútorok között, illetve a bútorok és a falak között. Ez befolyásolhatja a berendezési tárgyak méretét és alakját azok kiválasztásakor.

Fotó: unsplash

Ebben a képen szereplő példában egy társalgásra, vendégfogadásra berendezett nappali minimális helyigénye látható.

A megfelelő távolság a bútorok között a jól működő tér egyik titka.

A kanapét, foteleket és puffokat a dohányzóasztal körül úgy helyezzük el, hogy a társalgásban mindenki egyenrangú szereplőként vehessen részt. Egy így kialakított elrendezés a közös játék színtere is lehet.

Az ideális távolság a kanapé és a dohányzó asztal között 60 cm! A bútorok mögött érdemes legalább 90 cm széles helyet hagyni ha szeretnénk a kényelmes átjárást biztosítani.

Ezek betartásával észrevétlenül lesz kényelmes és jól használható az életterünk.

Az eredeti cikk ITT érhető el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.