Az antik lábas kád boldog tulajdonosa, Bródán Zsanett jövőre készül házasodni, és a sors egy olyan férfival hozta össze, aki arra tette fel az életét, hogy régi, mások által akár ócskának vélt autókba leheljen új életet - írja a Lakáskultúra magazin.
Mindez a kis kitérő e cikk elején talán azért indokolt, mert ezek szerint ebben a kapcsolatban két olyan ember találkozott, akinek rálátása, érzéke, sőt kedve van a bütykölgetéshez. Vélhetően nem prüszkölnek egymásra a kívülállók számára talán érthetetlen hobbik miatt, hanem épp ellenkezőleg: egymást támogatva és erősítve bonyolódnak a legkülönlegesebb projectekbe.
A kádat egy műterembe álmodta bele
Zsanett párja amerikai autószerelő, Hot-rod építő, ő maga pedig egy szolnoki bőrgyártó cégnél „színállító” munkakörben dolgozik. De már régóta gondolkodik azon, hogy ennél sokkal kreatívabb módon valósítsa meg önmagát. Ezért elhatározta, hogy létrehoz egy saját műtermet, egy kicsi stúdiót, ahol majd fotókat lehet készíteni. A műterem berendezését saját hétvégi kisházában kezdte meg, ide nézte ki magának a már említett ütött-kopott, lábakon álló öntöttvaskádat.
Meglátta és megszerette
A kádat a Jófogáson találtam 5000 forintért, ez nagyon vonzó árnak tűnt. Igaz, tőlünk jó 200 km távolságra hirdették, de végül csak elmentünk érte a párommal. Szerencsére nagyjából egy hullámhosszon rezdülünk… Így tehát együtt szállítottuk haza őkelmét, aztán a koszlott kádat 2 hétig csak kerülgettem. Fogalmam sem volt, hogy hirtelen mit kezdjek vele. Végül spaklival, vésővel és rezgőcsiszolóval estem neki. Komoly volt… Munka közben hajlongtam, görnyedtem, végül egész egyszerűen beleültem a kádba és úgy próbáltam eltávolítani a korábbi zománc maradékait
– meséli Zsanett a nagy felújítás-project fázislépéseit.
Full-extrás lábas kád lett
Miután csupasszá vált a régi fémfelület, megpróbálta a sérüléseket, hepehupákat a lábas kád felületéről eltüntetni.
Volt otthon gitt, a réseket és a lyukakat bejavítottam, majd az egészet úgy összecsiszoltam, hogy egységes legyen. Azt reméltem, hogy a kezelt felületen rendesen meg fog tapadni a festék, szerencsére így is lett. 2 komponensű festékkel alapoztam, amit egy kollégám már rég ki akart dobni. Gondoltam, nekem jó lesz, mi bajom lehet belőle? Felvittem a kádra. Száradás után átcsiszoltam, majd a felületet vizes bázisú SUPRALUX-al kentem át, mégpedig 4 rétegben, szivacsos hengerrel. Ez a festék vizes bázisú zománc, amit alumíniumra, fémre, csempére és PVC-re-re is lehet használni. Végül, azt hiszem, egész jó lett a végeredmény. A kád tesztelve lett, 1 hétig állt benne a víz, egy másik alkalommal pedig 2 napig. A festék nem hólyagzott föl, nem pergett le. Úgyhogy már biztosan tudjuk, hogy dekorációs célokon túl fürdésre is fogjuk használni!
Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.
(A borítókép forrása: Lakáskultúra/Bórdán Zsanett)