Műtárgy: a fotográfia szépsége

Ezúttal a fotográfiáé a főszerep és hogy miként mutat tökéletesen a hálószobában.

null

Műtárgyválasztáskor a legkézenfekvőbb opció általában a festmény, azonban ne feledkezzünk meg a kortárs fotókról sem. A művészeti fotográfia a műtárgypiac leggyorsabban növekvő és egyben legfiatalabb szegmense, így nem is lehet kétség, hogy a fiatal feltörekvő művészek munkái között igazi kincseket találhatunk, amelyek tökéletesek lakásunkba – olvasható a Lakáskultúra cikkében.

Fotográfia: a belső tájkép kivetülése

Enteriőrünkbe Dora Kontha fotográfus Dreamland I. című munkáját választottuk. A művész munkáinak középpontjában a belső és külső tájak állnak, különböző analóg eljárások és kísérleti technikák alkalmazásával. Miközben a filmes fotográfia művészi és technikai lehetőségeit vizsgálja, fotói belső utazások, az érzelmek vizuális lefordítása és a tényleges helyek absztrakt ábrázolása felé fejlődnek.

A Dreamland egy belső tájképekből álló sorozat. Sorozat, amely a szökésből, az illuzórikus helyek utáni vágyakozás érzéséből és a túlvilági tájak felfedezésének vágyából ered. Amikor a fizikai környezet nem teszi lehetővé, hogy a művész megörökítse a vágyott helyeket, a fotóit vászonként használja a képzeletbeli univerzumok megteremtéséhez. Az absztrakt kompozíciókat különböző külső tájak és a mindennapi élet pillanatai rétegzik, de a torzított eljárás miatt már nem kapcsolódnak egy adott időhöz és térhez.

Ez a bizonyos belső tájkép organikus, természetes szerkezeteket és törvényszerűségeket foglal magába, amely szolid ellensúlya a szoba matt, letisztult szegmenseinek. Az analóg fotó kísérleti technikája pedig izgalmat és frissességet kölcsönöz az enteriőr vérkeringésébe.

Az eredeti cikk IDE kattintva olvasható.

Borítókép: Illusztráció (Forrás: Pexels)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.