Öt kreatív tipp a maradék festék felhasználásához

A hasznosításnak számtalan módja létezik, csak egy kis kreativitás kell hozzá.

null

1. Adjunk hozzá egy kis váratlan részletet!

Ha nagyrészt semleges színűek a lakás falai, meglepően hatásos lehet, ha egy építészeti részlet megfestésével meglepő, felvillanó színt viszünk fel. Ez lehet a lépcsőfordulóban, a dolgozó- vagy gardróbszobában, de különösen jól működik az ajtók és a küszöbök, polcok körül is. Hatásos, ha a szín máshol is felbukkan a szobán belül.

2. Színes minták

A maradék festék tökéletes ahhoz, hogy feldobjuk az egyszínű falakat! Készülhetnek divatos, geometrikus minták ebből a festékmennyiségből, de ha jobban kedveljük a letisztultabb stílust, akkor is van megoldás! Adjunk keretet a galériafalnak! Az alaptól eltérő szín nem csak feldobja a falat, de az egyes képkockákat is nagyobb, egybefüggő műalkotásként csoportosítja.

3. A festék nem csak a falra jó

A maradék festék egyik remek felhasználási módja, ha a vázákat és a cserepeket, kisebb-nagyobb kiegészítőidet kicsit átalakítanánk. Ha különlegesebb végeredményre vágyunk, akkor adjunk egy kis textra textúrát a tárgyaknak! Ezt többféleképpen tehetjük meg. Az első a szódabikarbóna trükk: a festék egy teáskanálnyi szódabikarbónával összekeverve pasztaszerű állagot hoz létre, amely felfestve  ragyogó textúrájú lesz. De a homok is kiváló keverőanyag. Ha ezt keverjük a festékbe, a betonhoz hasonló textúrát kapunk.

4. Díszítsük a szekrény belsejét!

Váratlan helyeken is felbukkanhat egy kis plusz szín a szobában: például a szekrény, komód belsejében. Fessük át a fiókokat a gardróbban, adjunk új színt a tálalószekrény, vitrin belsejének – különösen jól mutat és egyedi lesz a végeredmény, ha az üveges ajtó mögött látszik a bútor alapszínétől eltérő árnyalat, minta.

5. Próbáljuk ki a trendi sakktábla mintát!

A sakktábla minta jelenleg az egyik legnagyobb belsőépítészeti trend, legyen szó padlólapokról, szőnyegekről vagy más textíliákról, például takarókról és párnákról. Mi is könnyen elkészíthetjük ezt a mintát kisebb-nagyobb falfelületeken, csak arra ügyeljünk, hogy a kivitelezéshez a megfelelő előkészületek után lássunk hozzá: skicceljük fel a falra egy ceruzával a pontos mintát, mielőtt belevágunk! Egyáltalán nem gond, ha nem fekete-fehérben gondolkodunk: bármilyen, egymáshoz illő színt párosíthatunk.

Az eredeti cikk ITT olvasható.

Borítókép: Illusztráció (Fotó: Pexels)

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.