1. A legjobb időszak az ültetésre
A csapadékban gazdagabb kora őszi időszak ideális a facsemeték, díszcserjék ültetésére, átültetésére. Ha ezt megtesszük, tavasszal egészen biztos csodaszép, egészséges növények fognak pompázni a kertünkben.
2. Ami még beérik, és amiről már lecsúsztunk
Paprika- és paradicsomtermesztésbe már sajnos nem érdemes belekezdeni, ellenben a fokhagyma számára jobb hónapot nem is találhatnánk! Ha szeretnénk még spenótot, retket vagy répát, akkor azt még ültethetünk, a tél beállta előtt még beérnek.
3. A szobanövényeket lassan vigyük be a lakásba
Szeptemberben jelentősen lehűlhet a hőmérséklet, egy váratlan mínusz könnyen végezhet a nyáron a kertben, a teraszon tartott szobanövényeinkkel.. Ha nem szeretnénk, hogy bajuk essen, akkor ebben a hónapban már vigyük be őket inkább a négy fal közé.
4. Fordítsunk figyelmet a fűszernövényekre is!
Aki frissen szedett fűszerek nélkül el sem tudja képzelni a főzést, az szeptemberben fordítson egy kis figyelmet a konyhakert gondozására: ilyenkor kell ugyanis visszametszeni a levendulát, zsályát vagy a kakukkfüvet. Ez a hónap tökéletes a bormenta és a citromfű szaporítására.
5. A nyár a pázsiton biztosan nyomot hagyott
Már az ősz első heteiben elvégezhetjük gyep szellőztetését, valamint a füvesített terület talajának lazítását, a nyári aktív használattól ugyanis a talaj és a gyepszőnyeg is jó eséllyel összetömörödött. A talajlazításhoz használhatunk egy egyszerű vasvillát is: a szerszámot mélyen szúrjuk a gyepfelületbe, majd az ásó nyelét óvatosan, de erőteljesen mozgassuk előre-hátra.
6. Figyeljünk a föld tápanyag készletére!
A kerti növények fejlődésük során rengeteg tápanyagot vesznek fel. Ezeket az anyagokat többek közt ősszel is pótolhatjuk, például nagyobb mennyiségű érett komposzt kiszórásával.
Az eredeti cikk ITT olvasható.
Borítókép: Illusztráció (Fotó: Pexels)