Ezeket a hibákat ne kövesd el szellőztetéskor

Nézzük mire érdemes figyelni ablaknyitás előtt, alatt vagy után.

null

Friss, oxigén dús levegőre mindig nagy szükségünk van, ezért érdemes odafigyelni a megfelelő szellőztetésre. Télen ez különösen fontos, hiszen ilyenkor az időnk nagy részét a négy fal között töltjük, ráadásul a fűtés miatt hamarabb elhasználódik a benti levegő. Nézzük mire érdemes figyelni ablaknyitás előtt, alatt vagy után. Mutatjuk azokat a hibákat, amiket sokan elkövetnek.

A kevesebb több

Az első fontos kérdés, hogy átlagosan mennyi ideig kell szellőztetni. Ez természetesen sok mindentől függ. Például attól, hogy mennyire nyitjuk ki az ablakot. Sokan választják azt a megoldást, hogy csak résnyire vagy bukóra nyitják, de több ideig szellőztetnek. Ez nem annyira jó ötlet, gazdaságossági szempontból sem, ugyanis a több idő alatt jobban lehűl a lakás. Érdemesebb inkább jól kitárni az ablakokat és kevesebb ideig nyitva hagyni, ilyenkor 3-5 perc szellőztetés bőven elegendő.

Sok kicsi sokra megy

Az sem mindegy, hogy naponta hányszor nyitjuk ki az ablakot. Sokan a napi kettő (reggeli és esti) szellőztetésre voksolnak, de ez nem elég, ha egész nap a helységben vagyunk, a levegő sokkal gyorsabban elhasználódik, akár 5-20 perc alatt is. Ráadásul télen sokkal magasabb a légszennyezettség, hiszen a fűtés miatt magasabb a szálló por koncentrátuma. Különösen reggel és este, mivel ekkor vannak otthon a legtöbben, és ekkor fűtenek a legtöbb háztartásban. Tehát napközben frissebb levegőt tudunk beengedni. Persze a szellőztetések számának szükségessége attól is függ, hogy hányan és mekkora helységben tartózkodunk, de gyakran kinyitni az ablakot pár percre, a hangulatunkra és az agyunk frissességére is jó hatással lesz.

Ne hagyjuk ki a hálószobát!

Jó szokás, ha miután felkeltünk rögtön beágyazunk, de előtte ne felejtsünk el kiszellőztetni a hálószobában, még akkor, amikor vetetlen az ágy. Ugyanis természetes dolog, hogy éjjel egy kicsit megizzadunk az ágyban, ez a nedvesség pedig igazán vonzó például az atkák számára. Szellőztessük át az ágyneműt, mielőtt beágyaznánk, hogy ne maradjon nedves. Lefekvés előtt is érdemes beiktatni a hálószobában egy gyors szellőztetést. Sokkal jobban fogunk aludni, ha friss levegőhöz juthatunk az éjszaka folyamán.

A teljes cikket IDE kattintva olvashatják!

Tipikus főzési hibák, amiket gyakran követünk el

Főzéskor nagyon sok mindenen múlik, hogy hogyan sikerül az étel. Olykor banális hibákat követünk el és nem csak a kezdő szakácsok. Mutatjuk, hogy mik azok a dolgok, amikre mindenképpen érdemes odafigyelned a főzés során.

Ne nyitogasd!

A sütőben készülő ételre oda kell figyelni és néha ellenőrizni kell, hogy hogy áll, de nem jó megoldás, ha túl gyakran nyitogatod a sütőajtót, mert minden alkalommal, amikor kinyitod jelentősen csökkenni fog benne a hőmérséklet. Ettől nemcsak később lesz kész az étel, de fennáll a veszélye, hogy nem sül át egyenletesen.

Tovább...

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.