Sör, knédli és prágai sonka: okok, amiért kedveljük a cseh konyhát!

A cseh fővárosba nemcsak a történelmi látványosságok kedvéért, hanem kulináris élményekért is érdemes elutazni.

null

Városnézésre kényelmes lábbeliben érdemes indulni, mert a Várnegyedben, a Kisoldalon és a Moldva túlpartján órákig bóklászhatsz a hangulatos, macskaköves utcákon! Az Óvárosi téren mindig tömeg gyűlik össze a csillagászati óramű (Orloj) alatt az egész órakor bemutatott bábjáték kezdetére. Ha korán érkezünk, és nincs kedvünk a városháza tornya mellett lecövekelve ácsorogni, telepedjünk le a közeli teraszok valamelyikére, és rendeljünk egy sört – olvasható a Mindmegette cikkében.

Fotó: FLICKR

Prágában meg kell kóstolni a sört!

Prágában valóságos kultusza van a habzó italnak. A megannyi híres sörözőt képtelenség végigjárni, de az Újvárosban ne hagyd ki az 1499­ben alapított U Fleků vendéglőt, amely hajdanán Flekovskyék főzdéjéről kapta a nevét, a Vencel tér szomszédságában pedig látogass el A Kehelyhez (U Kalicha), amit Švejk, a derék katona, Jaroslav Hašek regényhőse tett világhírűvé.

Fotó: PEXELS

Világhírű cseh ital

A Husova utcai patinás Az Arany Tigrishez (U Zlatého Tigra) címzett sörkimérés a 20. században Bohumil Hrabal író törzshelye volt, de csapoltak itt Vaclav Havel cseh és Bill Clinton amerikai elnöknek is. Az Óváros szívében könnyen megtalálod A Két Macskához (U Dvou Koček) és A Medvéhez (U Medvídků) címzett helyeket, az újvárosi Pivovarský Dům sörházban pedig többek között meggyes, banános, kávés különlegességeket, valamint egy pezsgőre hajazó specialitást (Šamp) kortyolhatunk.

Felejhetetlen sörkorcsolyák

A kisebb sörözőkben sokszor nem lehet meleg ételt rendelni, de az utcán lépten­nyomon árult fenséges szafaládékkal, virslikkel és páros kolbászokkal (párky), valamint hideg sörkorcsolyákkal is csillapíthatjuk az éhségünket.

Prágai sonka és a cseh sajt

A korsók emelgetése közben szinte mindenhol kérhetünk világhírű prágai sonkát savanyú uborkával, házi sörsajtot (a pivní sýr valójában rozskenyérrel kínált kence, amelynek egy markáns ízű lágysajt az alapja) és pácolt sajtot (nakládaný hermelín). Utóbbihoz a camembert típusú sajtot csatos befőttesüvegbe töltött, hagymával, fokhagymával, szemes borssal, mustármaggal, csilipaprikával, babérlevéllel ízesített bő olajba teszik, és több napig érlelik.

Fotó: PEXELS

 

A teljes cikket ITT olvashatja tovább.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.