Hogyan lett a festő a bajnai táj szerelmese?

Lovász Zoltán festő célja az, hogy magasabb szinten elfogadottabb legyen itthon az akvarell- festészet.

null

Lovász Zoltán festő eltökélt célja, hogy minél magasabb szintű legyen itthon az akvarell- festészet társadalmi elfogadottsága. A Bajnán élő szobrász-illusztrátorral az úgynevezett RIP-sorozatáról, valamint a közösségi házban látható alkotásairól és terveiről is beszélgettünk.

– 1990-ben Gyermely felől érkeztünk meg a településre, amikor a volt juhhodály melletti éles kanyarban megpillantottam a felhőbe burkolódzott Őr-hegyet. Rögtön azt mondtam Ritának, a feleségemnek, hogy ide kell költöznünk – idézte fel Lovász Zoltán az életében meghatározónak számító pillanatot.

Lovász Zoltán festő és alkotása
Fotó: MW

Már mintegy másfél évtizede éltek Bajnán, amikor a helyiek Szent Donát-szobrot szerettek volna állítani a Szőlőhegynél. Javasolta, hogy ne kőhalomra, hanem fűvel bevetett domboldalra helyezzék el az alkotást. A szobor helyére emelése után a helyiek tapsoltak, majd az egyik jelenlévő magához hívta a „bajnaiakat”, ami rosszul esett számára, ezért autóba ült és hazament.

Fotó: FACEBOOK / WET BRUSH

– Kisvártatva megjelent a házunknál Pallagi Tibor polgármester és elhívott a tervezett átadóceremóniára. Ott a borbarátoktól bekeretezett emléklapot kaptam, mellyel hivatalosan elismertek bajnai polgárként. Rendkívül jólesett ez a kedves gesztus – mondta, majd hozzátette: azóta is nagyon jó kapcsolatot ápol a falubeliekkel.

Fotó: FACEBOOK / WET BRUSH

Nyáron egy közeli kálváriánál a helyi hagyományőrző egyesület támogatásával és adományokból elvégezte a krisztusi kereszt renoválását, most pedig a stációk felújítását tervezi. Saját bevallása szerint időnként jó érzés követ faragni és mintázni, bár némiképp már eltávolodott a szakmától. Lovász Zoltán a Képzőművészeti Főiskola elvégzése után szobrász-restaurátorként tevékenykedett, majd illusztrátorként a reklámgrafikai iparban helyezkedett el. Munkái, megrendelései mellett szívesen hódol a festészetnek is, az akvarelltechnikát kimondottan kedveli.

Fotó: FACEBOOK / WET BRUSH

Wetbrush nevű Facebook- oldalán tekinthetők meg az alkotásai, köztük az úgynevezett RIP-sorozata, melyben elhunyt ismert művészek, sportolók, a kulturális élet meghatározó személyiségei előtt tiszteleg emlékportrékkal. Első festménykiállításának a helyi közösségi ház adott otthont, az épület átadóünnepségén mutatták be műveit. Az alkotó már régóta szerette volna megmutatni a lakosoknak a helyi, illetve a környékbeli helyszíneket ábrázoló festményeit: a tárlaton több ismertebb bajnai utcakép, de néhány pusztamaróti és esztergomi kép is szerepelt. Lovász Zoltán a festmények kapcsán elmondta: számára nem a téma az első, hanem mindig az adott pillanat látványa fogja meg.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.