Bizakodva várják a nyitást a Tolna-megyei üzlettulajdonosok

Azoknak az üzleteknek a tulajdonosai, akik a járvány miatt jelenleg zárva tartanak, felelősséget éreznek az alkalmazottakért.

null

Vígh Adrienn szekszárdi ruhaüzlet-tulajdonos a teol.hu-nak elmondta, hogy várják a március huszonkettedikei nyitást, de arra is számítanak, hogy egy újabb intézkedés ezt meghiúsíthatja.

– A szabadságokat egy darabig időarányosan tudjuk fizetni, hogy az alkalmazottainknak biztos munkahelye maradhasson. Az üzleteket feltöltöttük a tavaszi áruval, de már semmi nem olyan, mint régen. A kis üzletekbe, ruha- cipő- virágüzletbe, ékszerboltokba, most nem jöhetnek a vásárlók. A koronavírus-járvány kezdete óta nálunk is jelentősen visszaesett a forgalom. Már nem kell annyi ruha, hiszen sokan home office-ban dolgoznak, a fiatalabb korosztály nem jár iskolába, az egyéb szektorok, mint például a vendéglátóiparban dolgozók sem érdeklődnek annyira – fejtette ki álláspontját. Hozzátette, hogy a múlt év márciusa óta mindannyiunk élete megváltozott. A kereskedőket különösen rosszul érinti, hogy nincsenek fesztiválok, szalagtűzők, ballagások, alig vannak esküvők, elmaradtak a bálok. Az idei évet tekintve azért valamennyire bizakodók, de mégiscsak súlyos probléma, hogy mintha kezdene eltűnni a fizetőképes vásárlói réteg.

Barsi Péter négy ékszerüzletet működtet Szekszárdon, amelyek a kormányrendelet szerint zárva vannak.

Várják a nyitást, de addig sem tétlenkednek

– Vevőket nem fogadhatunk, de nem állt meg nálunk az élet. A múlt héten leltároztunk, adminisztratív feladatokat végeztünk, jelenleg pedig mindenki otthonról dolgozik. Gőzerővel zajlik a webáruházunk fejlesztése, a kormány által ígért bértámogatással kapcsolatos nyomtatványok kitöltése, leadása – mondta a megyei lapnak.

A jelenlegi állás szerint március 22-ig kell zárva tartaniuk az üzleteknek (A képen bezárt lakberendezési üzlet Nyíregyháza belvárosában 2021. március 8-án)
Fotó: MTI/Balázs Attila

A vásárlási szokásokkal kapcsolatban a teol.hu megtudta tőle azt is, hogy a vevők nyitottak, és még az olyan lehetőségekkel is élnek, mint egy karikagyűrű egyedi tervezése.

– Ezzel egy nagyot léptünk a digitális átállás terén, bár a webes forgalmunk volumene sajnos nem éri el a nyereségességi küszöböt. Ékszervásárlásnál a vásárlók még mindig a személyes jelenlétet, kiszolgálást részesítik előnyben. Természetesen a cégnek nem tett jót az üzletek bezárása, de az itt dolgozó kollégákért felelősséggel tartozunk, munkaviszonyukat megtartjuk, és a bérüket kifizetjük a leállás idején is, még ha ez sok anyagi áldozattal is jár a cégnek – tette hozzá.

Javaslatok Tolna megyéből a kormánynak

A Világgazdaságnak adott interjújában Fischer Sándor, a Tolna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke elmondta: megyei kamaraként eddig is több olyan javaslatot továbbítottak a központi szervezetük segítségével a kormányzatnak, amelynek egyes elemei beépültek a gazdaságvédelmi programokba.

Idén folytatni kívánják a korábban megkezdett kapcsolatépítő, együttműködésekre alapuló tevékenységüket, a vállalkozások érdekeit előtérbe helyezve egyebek mellett az államigazgatás szerveivel, felsőoktatási kutatóközpontokkal, helyi-települési önkormányzatokkal kívánják fenntartani és fejleszteni kapcsolati hálójukat. Emellett pedig erősíteni kívánják a kamarának a megyei gazdaságában betöltött szerepét.

Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.