Senki sincs biztonságban. Az internetes adathalászok az általános közönségnek szánt kampányaik mellett már jó ideje erősen célzott támadásokat is végrehajtanak. Egy csoport most specifikusan a videojátékokkal foglalkozó youtubereket vette célba: e-mailben a Far Cry 6 bétájának tesztelésére invitálja azokat az Ubisoft nevében, egy ismeretlen szoftver telepítésére próbálja rászedni azokat.
Az Ubisoft mostanra hivatalos tájékoztatás nyújtott az ügyben: semmi köze sincs a youtuberekhez kiküldött levélhez, állítása szerint a mögötte álló személyek adathalászatot próbálnak végrehajtani. A közismert theRadBrad maga is megkapta a csali e-mailt, állítása szerint kémszoftver telepítésére próbálják rávenni a tartalomkészítőket.
A kampánnyal kapcsolatos részletek, így a tettesek motivációi sem világosak. Korábban megtörtént esetek alapján az tűnik a legvalószínűbbnek, hogy az elkövetők át kívánják venni az irányítást az áldozatok csatornái felett, majd csaló videókon keresztül próbálnák meg kifosztani a feliratkozóikat.
Az internetes játékosokra is komoly veszélyt jelenthet a kiberbűnözés
Fotó: MTI/EPA
Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.
We can confirm the email regarding FC6 beta access is a phishing attempt. It has been reported. Please do not respond if you have received this email or similar. Thank you for the report! https://t.co/G7jBlRS6IW
— Ubisoft Support (@UbisoftSupport) February 19, 2021
Szokatlan veszélyek jelentek meg a virtuális térben
Szinte egyik napról a másikra képesek reagálni a kiberbűnözők a világ aktuális eseményeire, változásaira, és pillanatok alatt felismerik, hogyan húzhatnak hasznot azokból. Ha pedig éppen nincs apropó, akkor előkapják a már jól bevált módszereket. Az elmúlt hónapokban számos átverésre szakosodott banda a koronavírus-járványból próbált hasznot húzni. A bűnözők általában vagy az egészségügyi hatóságok tagjainak adták ki magukat, vagy olyan védőfelszereléseket kínáltak eladásra, amelyekből éppen hiány volt – idézik fel az ESET kiberbiztonsági szakértői a manapság jellemző módszereket. Tavaly márciusban például olyan átverést azonosítottak Magyarországon, amelynek során a csalók arcmaszkokat kínáló hamis webshopokkal, illetve kéretlen levelekkel támadták a felhasználókat.