Az elnök pénteken, egy energetikai és környezetvédelmi konferencián jelentette be, hogy – választási ígéretének megfelelően – leállítja a francia–német határ közelében lévő, 1977-ben üzembe helyezett atomerőművet. Hollande a választási kampányában megígérte, hogy a francia energiaellátásban az atomenergia jelenlegi 75 százalékos arányát 2025-re 50 százalékra csökkenti.
A Journal du Dimanche vasárnapi lap forrás megjelölése nélkül írta, hogy az EDF több mint 2 milliárd eurónyi kártérítést kér a leállítás miatt kimaradó nyereség és az erőmű élettartamának meghosszabbítását célzó beruházások ellentételezéseként.
Az EDF azonban már vasárnap cáfolta a médiaértesülést. A vállalat szóvivője a Reuters hírügynökségnek azt mondta, hogy „az EDF semmilyen kérést nem fogalmazott meg”.
Németországi energiaipari vállalatok több milliárd eurónyi kártérítést kérnek számon a német államon, amiért Angela Merkel kancellár a 2011. évi fukusimai atomerőmű-baleset után bejelentette, 2022-ig valamennyi német atomerőművet leállítják.
A három atomerőmű-üzemeltető, a német E.On és RWE, illetve a svéd Vattenfall a német alkotmánybírósághoz fordult az ügyben. Utóbbi illetékes választott bíróság megállapítását kérte a Világbankhoz tartozó Beruházási Viták Rendezésének Nemzetközi Központjától (ICSID).
Egy ember meghalt, egy másik megijedt, ezért elment vásárolgatni, majd a holttestet a bokorba rejtette
