A nemzetközi Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) Párizsban nyilvánosságra hozott jelentésében rámutatott, hogy a recesszió miatt egyre több az olyan fiatal, aki kiszorul az oktatásból, illetve nem jut munkához. Az OECD utalt arra, hogy a 15 és 29 év közötti fiatalok 16 százaléka nem tanul és nem is dolgozik. A jelentésben foglaltak a 2008 és 2010 közötti időszak adatain alapultak, a szervezet ugyanakkor úgy értékelte, hogy a fiatalok helyzete a gazdasági-pénzügyi válság éleződése miatt azóta sem változott.
A jelentésből kitűnt, hogy a fiatal generációt érintő gondok a válság által leginkább érintett országokban a legsúlyosabbak. Az OECD ennek kapcsán Spanyolországot és Írországot említette külön. A jelentést készítő szakértők arra számítanak, hogy az elkövetkező években ezen a téren aligha javul a helyzet, és a fiatalok következő generációjára sem vár szebb jövő.
Magyar egyetemek a legjobbak között
Négy magyar egyetem is szerepel a felsőoktatási intézmények legfrissebb világranglistáján – számolt be szerdán a Magyar Nemzet.
Csak felsőoktatási intézmény indíthat a jövő évtől felsőoktatási szakképzést – mondta az oktatási államtitkár múlt hét szerdán Budapesten. A magyar munkavállalók harmada egyébként azt állítja, hogy túlképzett a jelenlegi munkájához képest.