Húszezer mélyszegénységben élő gyereknek segítenek

A segítő program a hátrányos helyzetben lévő gyerekeknek és szüleiknek egyaránt segítséget nyújt.

KZ
2013. 03. 13. 14:55
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.


Kovács Zoltán arra hívta fel a figyelmet, hogy az európai uniós finanszírozással, az Új Széchenyi Terv keretében elindított Gyerekesély programok nem rövid időre, hanem választási ciklusokon át, 20-25 évre szólnak, és reményeik szerint nemzedékek életét tudják majd velük megváltoztatni.

Emlékeztetett arra, hogy a gyerekek és családjaik társadalmi felzárkózását, esélyteremtését segítő programokra 2009-ben, 2011-ben és 2012-ben összesen 13 milliárd forintot fordítottak, és ebből az összegből 2015-ig húsznál több hátrányos helyzetű kistérségben indítanak projekteket. Ezek között említett egészségügyi, közösségi, szabadidős, az iskolai felzárkózást segítő programokat, valamint a Biztos Kezdet Gyerekházakat, melyekből idén már 48 működik az ország leghátrányosabb kistérségeiben. Utóbbi, önkormányzati fenntartású intézményekre ez évben 293 millió forintot fordít a kormányzat, immár kizárólag hazai forrásból, és csaknem 700 gyereket tudnak elérni.

A komplex térségi programok részeként működő gyerekházakban a szakemberek igyekeznek a lehető legkorábban, a lehető legkisebb életkorban beavatkozni a hátrányok leküzdésébe. A gyerekeket az óvodai, iskolai beilleszkedésben, a tanulmányi eredményeik javításában segítik, szüleiknek pedig gyakorlati életvezetési tanácsokat adnak, megtanítják például őket főzni, háztartást vezetni. Az idei gyerekházprogramokra még március 22-éig jelentkezhetnek az önkormányzati intézmények. Langerné Victor Katalin, a tárca társadalmi felzárkózásért felelős helyettes államtitkára a Központi Statisztikai Hivatal adatait idézve arra hívta fel a figyelmet, hogy a szegénységi kockázat a társadalomban a 17 évesnél fiatalabbak között a legnagyobb. Arról beszélt: ahhoz, hogy ezen változtatni tudjanak, a komplex programok megvalósításakor a polgármester, a jegyző, a háziorvos, az óvónő, a védőnő, a könyvtáros és mindazok együttműködésére van szükség, akik a kistérségekben felelősek a gyerekekért.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.