A magyar termelés kenterbe verte az EU-t

Az előzetes számítások szerint májusban Magyarországon nőtt a legnagyobb mértékben az építőipari termelés az EU-ban.

KG
2014. 07. 17. 12:03
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az EU statisztikai hivatala, az Eurostat csütörtöki közlése szerint havi szinten az euróövezetben 1,5 százalékkal, a 28 tagú EU-ban 1,6 százalékkal csökkent az építőipari termelés májusban. Éves összevetésben az euróövezeti termelés 3,5 százalékkal, az EU egészében 3,2 százalékkal nőtt májusban. Az építőipari termelés tavaly 2,9 százalékkal csökkent az euróövezetben és 2,2 százalékkal az EU-ban 2012-vel összevetve.

A rendelkezésre álló adatok szerint májusban egy hónap alatt négy tagállamban nőtt az építőipari termelés, tízben pedig csökkent. A legnagyobb csökkenés Németországban (4,9 százalék), Lengyelországban (3,9 százalék) és Szlovéniában (3,7 százalék) volt. A legjobb növekedést Magyarország (2,3 százalék) érte el, majd Bulgária (1,7 százalék) és Szlovákia (1,6 százalék) következett.

 

 

Éves összevetésben az építőipari termelés Spanyolországban (42,4 százalék), Szlovéniában (41,8 százalék) és Magyarországon (28,7 százalék) nőtt a legnagyobb ütemben. Tavaly májushoz képest Romániában (10,3 százalék), Portugáliában (10,2 százalék) és Hollandiában (4,0 százalék) esett vissza a legjelentősebben.

Növekedést várnak az idén az építőiparban az MTI által megkérdezett szakértők, akik azonban arra is felhívták a figyelmet, hogy a szektort az állami infrastrukturális beruházások húzzák.

 

A Központi Statisztikai Hivatal kedden közzétett adatai szerint májusban az építőipar termelése a kiigazítatlan adatok szerint és munkanaptényezővel korrigálva is 28,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.