Erre joggal lehetünk büszkék

A kisvállalkozók mintegy 200 kézműipari szakmában vannak jelen, közülük jónéhány tett szert nemzetközi hírnévre.

BLM
2014. 09. 11. 14:59
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A magyar kézműipar, a mikro-, kis- és családi vállalkozások országos érdekképviseletének vezetője ünnepi beszédében elmondta, hogy a kisvállalkozók mintegy 200 kézműipari szakmában vannak jelen, közülük jó néhány tett szert nemzetközi hírnévre, például a gasztronómia, a szépségipar, az építőipar, a művészi kézműipar területén.

Az ünnepségen megemlékeztek a közelmúltban elhunyt Pataki János cukrászmesterről, aki a Magyar Cukrász Iparosok Országos Ipartestületének elnökeként, az Iposz egykori alelnökeként az Érdi Ipartestület tiszteletbeli elnöke sokat tett az iparos társadalomért, a szakképzésért, szakmailag irányította a Magyarország tortája és az Év fagylaltja versenyeket.

Németh László ünnepi beszédében kiemelte: a magyar kézművesség az elmúlt időszakban annak köszönhette fennmaradását, hogy képes volt alkalmazkodni a körülményekhez, folyamatosan kereste az új utakat, átvette és továbbfejlesztette a legjobb külföldi tapasztalatokat. „A magyar mesteremberek, iparosok, kézművesek által teremtett értékekre Európa és az egész világ előtt is joggal lehetünk büszkék” – mondta.

Az IPOSZ elnöke bejelentette, hogy jubileumi év veszi kezdetét a szövetségnél a magyar kézművesség napjával annak megünneplésére, hogy a 130 évvel ezelőtt 1884-ben kihirdetett második ipartörvény az ipartestületeket nevezte meg az iparosság érdekvédelmi szervezetének. Az emlékezés jövő év szeptemberében egy újabb jubileummal, az IPOSZ 25 éves fennállásának évfordulójával zárul.

A magyar kézművesség napján Viski József, a Miniszterelnökség helyettes államtitkára a vidékfejlesztési lehetőségekről szólva elmondta, hogy a 2014–2020-as időszakban az uniós források felhasználásának középpontjában ennél a programnál is a gazdaságfejlesztés, a munkahelyteremtés, a helyi vállalkozások segítése kiemelt helyen szerepel, és ebben támogatási lehetőség jut a kézműveseknek, iparosoknak is.

Az ünnepségen Solti Gábor, az IPOSZ igazgatója ismertette az uniós támogatásban a szövetség közreműködésével Észak-Alföldön megvalósuló Jogpont+ Mini ingyenes jogsegély-szolgálat eredményeit. A 2014 novemberében záruló program 23 kistelepülésen nyújt ingyenes szolgáltatást munkavállalóknak, munkaadóknak és a lakosságnak. A tavaly nyári indulás óta 3400 ügyfél kereste meg az irodákat leginkább családjog, munkajog, cégjog és közigazgatási jog témákban.

Az IPOSZ igazgatója hangsúlyozta, hogy bár a program az idén zárul, a tapasztalatok alapján célszerűnek látják a folytatást, mert a jogpontok hozzájárulnak a hátrányos helyzetben lévők jogbiztonságához. Az ünnepségen köszöntötték a magyar kézműipari hagyományok őrzéséhez hozzájáruló újságírókat.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.