Noha már egy éve történt, hogy a Quaestor-csoport kibocsátásokért felelős cége, a Quaestor Financial Hrurira bejelentette, öncsődöt kezdeményez, még ma is sok minden tisztázatlan a Quaestor-botrány körül.
A bejelentésre ugyan 2015. március 9-én került sor, a hivatalos kérelmet azonban csak március 19-én adták be, és a két időpont között sok minden történt. Bár a nyomozás szinte azonnal megkezdődött, Tarsoly Csabát, a tulajdonost mégis csak jó két héttel a bejelentést követően gyanúsították meg, miközben a Buda-Cash vezetőit már a botrány kitörésének napján letartóztatták, Tarsoly ki is használta az időt, néhány napra még a cégvezetést is átadta egy Orgován Béla nevű büntetett előéletű férfinak, hogy aztán egy héttel később visszavegye. Hogy ez alatt a két hét alatt mi történt, és miért volt szükség egy stróman alkalmazására, azt a mai napig nem tudni. A jegybank felügyeleti hatósága pedig március végén bejelentette, a cég 150 milliárd forintnyi vélhetően fiktív kötvényt bocsátott ki.
Miközben a kormányoldal és az ellenzék egymásra mutogatott, hogy szocialista, illetve fideszes brókerbotrányról van szó, a bedőlés előtti utolsó pillanatban a Külgazdasági és Külügyminisztériumhoz közel álló Magyar Nemzeti Kereskedőház állampapírokba fektetett 3,8 milliárd forintját sikerült kimenteni. De nem ez volt az egyetlen államhoz köthető összeg a brókercég számláin: alig valamivel korábban, a Buda-Cash-botrány kitörését követően szüntették meg azt a 72 milliárd forint értékű értékpapírszámlát, amely az Eximbank tőkeemeléséhez kapcsolódott. Ez utóbbira minden bizonnyal azért került sor, mert a miniszterelnök a Buda-Cash-, illetve a Hungária-botrány kitörése után utasította az állami szerveket, hogy minden pénzt vegyenek ki a brókercégektől. Amíg az állami cégek és érdekeltségek által az utolsó pillanatban kimentett vagyonok nem különösebben érdekelték a Magyar Nemzeti Bank 100 százalékos érdekeltségeként működő Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Nonprofit Kft.-t (PSFN), addig a bedőlés előtt lejáró befektetésüket visszakapó kisbefektetők ellen pereket indítottak.