Elmondta, ez esetben is ő tett feljelentést az egyik társaság ellen, azt azonban nem akarta elárulni, hogy konkrétan melyikről van szó. Állítása szerint a cég tevékenységével kapcsolatban felmerülhet a költségvetési csalás gyanúja. Tényi István hangsúlyozta, nem politikai szereplők, hanem konkrétan az adott társaság ellen tett feljelentést. Az esetről megkérdeztük az adóhivatalt is, későbbre ígértek választ.
Úgy tudjuk, Tényi István a lapunk június 3-án megjelent, az Arton Capital Hungary Kft.-ről szóló írásunk alapján tett feljelentést. Amint cikkünkből kiderül, a letelepedési államkötvényeket forgalmazó társaság üzleti beszámolójában súlyos ellentmondás van. Ezekből ugyanis azt lehet kiolvasni, hogy tavaly 18 kötvényt adhatott el a vállalat, miközben azt megelőző évben 12 külföldivel szerződhetett. A két év alatt összesen tehát 30 letelepedési kötvényt értékesíthetett. Ennek ellentmond, hogy a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal adatai szerint a cégen keresztül 2014-ben és 2015 őszéig 50 százalékkal több, 45 külföldi kapott letelepedési engedélyt.
A valóságban ez a szám sokkal magasabb is lehet, hiszen a lapunk által tavaly októberben kezdeményezett közérdekűadat-igénylés nem tartalmazza az utolsó három hónapot, továbbá csak a letelepedési engedélyt kapó külföldiekre kérdeztünk rá állampolgárság alapján, a tartózkodási engedélyt megszerző befektetőkre nem. A letelepedési engedélyt csak a tartózkodási kiadását követő hatodik hónapban kapják kézhez a külföldiek, vagyis a cég sokkal nagyobb forgalmat bonyolíthatott le tavaly, mint amit a BÁH statisztikái tükröznek.