A lépésre azért volt szükség, mert voltak olyan fertőzött külföldiek, akik nem vonultak karanténba, és maszk nélkül utaztak az országban. A szöuli kormány arra kötelezte a külföldről érkezőket, hogy két hétig ne hagyják el otthonukat. A szabály megszegőit kitoloncolják.
Dél-Koreában péntekre 10 062-re nőtt a fertőzöttek, 174-re pedig a halálos áldozatok száma.
Malajziában önkéntesek 3D-s nyomtatott maszkokkal és élelemmel segítenek a koronavírus ellen frontvonalban küzdő egészségügyi dolgozóknak.
Védőeszközökből a délkelet-ázsiai országban is nagy a hiány. Maszkon kívül kesztyűt, védőruházatot, szemüveget és cipővédőt is készítenek 3D-s nyomtatással.
A Malajzia déli részén található Jemeri lakosságának fele egy közeli erdőben keresett menedéket a koronavírus elől, miután a múlt héten a bennszülöttek körében is megjelent a kórokozó. A helyiek távozásuk előtt farönkökkel eltorlaszolták falujuk bejáratát. A bennszülöttek – akik körülbelül 200 ezren vannak – a legszegényebb és legsérülékenyebb csoportok közé tartoznak Malajziában. Több szervezet és a kormány is próbál élelmet eljuttatni a külvilágtól elzárkózni igyekvő bennszülöttekhez.
Malajziában eddig 3116 fertőzöttről és 50 halálos áldozatról tudni. Az egészségügyi dolgozók közül legalább 80-an fertőződtek meg az új koronavírussal.



















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!