Kirúgták a Cathay Pacific légiutas-kísérőit, mert gúnyolódtak az utasokon

Az eset hatalmas felháborodást váltott ki a kínai közösségi médiában, egyes felhasználók a Cathay Pacific bojkottjára szólítottak fel.

Magyar Nemzet
Forrás: BBC2023. 05. 24. 11:42
A food service company loads meals in a Cathay Pacific plane at Los Angeles International Airport (LAX) on January 11, 2023. (Photo by Daniel SLIM / AFP) Fotó: AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Cathay Pacific Airways kirúgott három légiutas-kísérőt, miután panaszt tettek, hogy az érintettek diszkriminálták az angolul nem beszélő utasokat – írja a BBC

A kirúgás azután történt, hogy egy vasárnapi járat során a légiutaskísérő-személyzetről hangfelvétel készült, amelyen gúnyolódtak az utasokon, s ez felkerült a világhálóra. A hongkongi légitársaság a belső vizsgálatot követően cselekedett, és bocsánatot kért.  A kínai állami média azt állította ugyanis, hogy a légitársaság lenézi a szárazföldi kínaiakat.

Egy Csengtuból Hongkongba tartó utas azzal vádolta a légiutas-kísérőket, hogy kigúnyolták azokat az utasokat, akik tévedésből „szőnyeget” kértek „takaró” helyett. A hangfelvételen hallható, ahogy az egyik légiutas-kísérő nevetve mondja a kollégáinak: „Ha nem tudod angolul azt mondani, hogy takaró, akkor nem kaphatod meg. A szőnyeg a padlón van.”

Az eset hatalmas felháborodást váltott ki a kínai közösségi médiában, egyes felhasználók a Cathay Pacific bojkottjára szólítottak fel.

John Lee hongkongi vezérigazgató azt is kimondta, hogy az incidens megbántotta a hongkongi és a szárazföldi honfitársak érzéseit. Ronald Lam, a légitársaság vezérigazgatója bocsánatot kért az incidensért, és közölte, hogy személyesen fogja vezetni a munkacsoportot, amely felülvizsgálja a vállalat magatartási kódexét.

Az olyan nagy márkák, mint a H&M, a Nike, az Adidas és a Puma gazdaságilag mind megérezték azoknak az eseteknek súlyát, melyekben kulturális érzéketlenség vagy politikai viták fordultak elő Kínával kapcsolatban és azokat a közösségi média felkapta. 

– Bárki, aki megsérti a kínai népet, készüljön fel arra, hogy megfizeti az árát – mondta 2021-ben Hua Csunying, a kínai külügyminisztérium szóvivője, amikor a nyugati vállalatokról kérdezték, amelyek bojkottal szembesültek, miután aggodalmukat fejezték ki az állítólagos emberi jogi visszaélések miatt Hszincsiang tartományban.

Borítókép: Illusztráció (Fotó: AFP/Daniel Slim)

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.