Brüsszel szembe menne a demokrácia értékeivel

Kampánynyitó rendezvény zajlott a héten Strasbourgban, ami az EP e heti plenáris ülésén elsősorban a hazánk elleni alaptalan támadásokban, folytatódó pénzügyi zsarolásban és szavazatmegvonással való fenyegetésben öltött testet.

Forrás: Alapjogokért Központ2024. 01. 19. 9:16
DONÁTH Anna Júlia; Cseh Katalin
Budapest, 2019. május 26. Cseh Katalin, a Momentum EP-listavezetõje (b) és Donáth Anna Júlia, a párt alelnöke, mandátumot szerzõ képviselõk a Momentum Mozgalom eredményváró rendezvényén a Dürer Rendezvényházban az európai parlamenti (EP-) választás napján, 2019. május 26-án. MTI/Illyés Tibor Fotó: Illyés Tibor/MTI
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az EP e heti plenáris ülésén a kampánynyitás a hazánk elleni alaptalan támadásokban, folytatódó pénzügyi zsarolásban és szavazatmegvonással való fenyegetésben öltött testet. Szokatlan fordulatként azonban Magyarország mellett most az Ursula von der Leyen vezette Európai Bizottság is a vádlottak padjára került, mivel elfogadta a magyar igazságügyi reform teljesítéseit, és hozzájárult 10,2 milliárd euró nekünk járó uniós forrás feloldásához, írja az Alapjogokért Központ vezető elemzője, Dornfeld László.

A bizottság elnöke azzal mentette magát: a maradék 22 milliárd eurót már csak a gender- és migránspárti politikához való idomulás után kapja meg hazánk. A kérdésben ugyanakkor a magyar választópolgárok két népszavazásban nyilvánítottak véleményt, amit a kormány nem vehet semmibe, még ha ezt is várnák tőle a liberálisok. 

Eközben a dollárbaloldal két gráciája, Cseh Katalin és Donáth Anna a magyar tanárok és óvónők után a diákokba is belerúgott egyet, írta Dornfeld László.

VON DER LEYEN, Ursula
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke felszólal a jogállamiság magyarországi helyzetéről és a befagyasztott uniós pénzeszközökről tartott vitában az Európai Parlament (EP) strasbourgi plenáris ülésén 2024. január 17-én. Fotó: Ronald Wittek

 

Ismét feltételeket szabott Brüsszel az uniós pénzekért cserébe

Von der Leyen, akinek az idei választási évben tagállamok egyhangú támogatása mellett az EP-képviselők többségére is szüksége van, amennyiben tényleg szeretne újra indulni az Európai Bizottság vezetéséért, igyekezett bűnbánatot gyakorolni. Nyilvánosan kijelentette ugyanis, hogy a Magyarországnak jogszerűen járó, de az úgynevezett jogállamisági kondicionalitási eljárás részeként visszatartott pénzek maradékát – mintegy 22 milliárd eurót – már csak úgy kapja meg Magyarország, ha a kormány a jövőben gender- és migránsbarát politikát folytat. A követelés nem új: a fejlesztési alapokból származó pénzek esetén a horizontális feljogosító feltételek részévé tették már ezeket a politikai kívánalmakat. Ám azok mindössze a pénzek egy jóval kisebb hányadát érintő feltételként jelentek meg.

Kijelenthető tehát, hogy kibújt a szög a zsákból, fogalmaz az Alapjogokért Központ elemzése,

Brüsszel leleplezte magát, és beigazolta mindazt, amit a magyar kormány már évek óta mond: az Európai Unióban egyértelmű és nyílt pénzügyi zsarolást folytatnak politikai célok érdekében hazánkkal szemben! 

A kondicionalitási eljárás megalkotásakor sokan tartottak tőle, hogy az politikai bunkósbot lesz a bizottság kezében a renitens, nemzeti érdekeiket érvényesíteni merészelő tagállamok fegyelmezésére, ám akkor fogadkoztak az érintettek: csak szakpolitikai hiányosságok esetén, az EU pénzügyi érdekeinek védelmére használják majd ezt az eszközt. Von der Leyen nem tett mást a mostani a kijelentésével, mint beismerte, hogy az egész korábbi kommunikációjuk hazugság volt. Egyúttal kezdhet rettegni minden tagállam, amely valamiért magára vonja az EU föderalistáinak haragját.

 

Brüsszel szembemenne a demokrácia értékeivel

Amit tőlünk kérnek – a migráns- és genderbarát politika támogatása – ráadásul még szembe is menne a demokrácia alapvető értékeivel.

Magyarországon ugyanis a migránskérdésben 2016-ban, a genderkérdésben 2022-ben tartottak népszavazást: előbbin 3,4 millió ember vett részt, akiknek 98,36 százaléka elutasította a kvóta alapú kötelező betelepítést, míg utóbbinál négy kérdésben összesen 3,9 millió ember nyilvánított véleményt, akiknek 95 százaléka kiállt a gyermekek védelme mellett. 

Mindezek fényében a magyar kormány nem változtathat irányvonalán, anélkül, hogy szembemenne a választópolgárok túlnyomó többségének akaratával. Meglehet, hogy az emberek véleménye hidegen hagyja a nyugati liberális elitet – amelynek következményeit láthatjuk a gazdatüntetéseken –, de a magyar kormányt nem. Így hát ezek a követelések elfogadhatatlanok.

 

A dollárbaloldal is szerepet vállalt hazánk meghurcolásában

„Nem lehet szó nélkül elmenni amellett sem, hogy a Magyarországról a dollárbaloldal színeiben kiküldött EP-képviselők milyen dicstelen szerepet vállalnak hazánk meghurcolásában – ami nemcsak pénzügyi megbízóik elvárása tőlük, de egyúttal politikai haszonlesésre is használják. Az ő munkájuk szerepet játszik abban, hogy évek óta nem kapja meg az ország a neki jog szerint járó forrásokat, ezzel jó időre komoly akadályt gördítve a méltó tanári és óvónői béremelés útjába is” – hívta fel a figyelmet az Alapjogokért Központ elemzője. Ám az oktatás ügyében sem érik be ennyivel, és az e heti ülésen a diákok helyzetét is igyekeztek rontani azzal, hogy az Erasmus-programban való részvételük további blokkolására szólítottak fel határozatban.

Forrás: Alapjogokért Központ

A vonatkozó módosítójavaslatot többek között a két momentumos EP-képviselő, Cseh Katalin és Donáth Anna terjesztették be. Miközben az EP balliberális többsége támogatta ezt, leszavazták a Fidesz–KDNP és az EPP bizonyos képviselői által beterjesztett módosítót, amely a helyzet mihamarabbi rendezését javasolta. Legyen tehát szó tanárról vagy diákról, a dollárbaloldal nem fél keresztbe tenni nekik, ha attól politikai előnyt remél. 

Cseh ráadásul ennél is tovább ment, és a tízmilliárd euró felszabadítása miatt éles hangú felszólalásban támadta az Európai Bizottságot is, mert véleménye szerint ez további visszaélések előtt nyitja meg az ajtót. Mondja ezt az a Cseh Katalin, aki családi cégei révén érintett egy uniós pénzekkel kapcsolatos korrupciós ügyben – emlékeztetett Dornfeld László.

Mindez remekül összefoglalja az Európai Unió legföderalistább intézménye, az Európai Parlament működését. A szuverenista üzenet egyértelmű: vissza kell venni Európa irányítását a liberális elit kezéből az európai emberek számára, fogalmaz az elemzés.

Borítókép: Budapest, 2019. május 26. Cseh Katalin, a Momentum EP-listavezetője (b) és Donáth Anna Júlia, a párt alelnöke (Fotó: MTI/Illyés Tibor)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.