Jogi és fizikai eszközökkel is megpróbálták elgáncsolni a NatCon konferenciát, a teljes európai sajtó azt figyelte, hogy a Brüsszeli városvezetés milyen antidemokratikus eszközöket vet be, hogy ellehetetlenítsék a békepárti és migrációellenes konzervatív erők összejövetelét.
Rossz hírrel kell szolgálnunk a balliberális véleménydiktátoroknak: Orbán Viktor megérkezett a rendezvény helyszínére.
Hatalmas érdeklődés fogadta a miniszterelnököt a konzervatív konferencián, Brüsszelben. Orbán Viktor Yoram Hozanyval, a NatCont szervező Edmund Burke-alapítvány elnökével beszélgetett. Felidézték, hogy a magyar kormányfő korábban már Rómában is részt vett egy NatCon konferencián.
Az azóta bekövetkezett változásokról szólva Orbán Viktor kiemelte, hogy a hasonló problémákkal küzdünk ma is, de politikai előrelépésre van esély az erősödő jobboldal miatt.
Brüsszelben feladatnák a migrációellenes politikát olyan országokkal, mint Magyarország és korábban Lengyelország.
Második pontként a kormányfő kiemelte, hogy Ursula von der Leyen alatt az Európai Bizottság egy átpolitizált szereplő lett, ahelyett, hogy a szerződések őre lenne.
A miniszterelnök beszélgetőpartnere a lengyelországi választásokról és a kampányról kérdezte a kormányfőt. Orbán Viktor leszögezte, hogy ő egy cselekvő ember, így nem intellektuális inputot szolgáltat, hanem egyszerűen azt tudja mondani, hogy változásra van szükség. Kiemelte: a zöldátállás megbukott.
Jobb mezőgazdaságot ígértek, most viszont a gazdák szenvednek Európában. Azt mondták, megoldják a migrációt, most nagyobb migrációs válság kecsegtet, mint korábban. Azt mondták, hogy a háborút szankciókkal megállítják, az mégis zajlik – tette hozzá.
Orbán Viktor kiemelte, hogy Kelet-Európában minden problémát a nemzetközi törekvések okoztak, és ezeket a problémákat csak nemzeti szinten lehetett megoldani. Ezzel szemben nyugaton a nemzetközi törekvések hoztak előrelépést, míg a nemzeti törekvések vezettek sokszor tragédiához, példa erre a nácizmus.
A magyar miniszterelnök azt mondta, hogy harminc évvel ezelőtt Helmuth Kohllal és Tony Blairrel a politikai viták más tartalmi szintet képviseltek. Aláhúzta: ma nem a lényegről szólnak a dolgok, de ha komolyan gondoljuk, hogy mi a populizmus, azt látjuk, hogy annyit jelentett, hogy egy-egy politikai szereplő olyan jó dolgokat ígér, amit nem tud majd betartani. – Én betartottam az ígéreteket – tette hozzá. – Nemet mondtunk a migrációra és így is teszünk, nemet mondtunk a genderideológiára és meg is védjük a gyerekeinket – szögezte le Orbán.