A baloldali szélsőségesség növekedésére figyelmeztetnek Németországban
A németországi politikusokat ért erőszakos támadások több mint felét a jobboldali Alternatíva Németországért (AfD) párt tagjai ellen követték el – derült ki a most közzétett adatokból. A baloldali szélsőségesek egyre durvább támadásaira hívta fel a figyelmet az AfD képviselője is, legutóbb hétvégén fenyegette veszély az egyik rendezvényüket.
Jobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.
2024 első félévében 84 erőszakos támadást követtek el német politikusok ellen, ami meredek emelkedés 2023-hoz képest, amikor 23 ilyen támadást regisztráltak – közölte a német kormány október 1-jén Martin Hess, az AfD Bundestag-képviselőjének kérdésére adott válaszában, írja a Brussels Signal hírportál.
Ezekben a támadásokban leggyakrabban az AfD politikusai voltak a célpontok: 84 esetből 48 alkalommal.
A második helyen a Zöldek állnak, akiket 18 alkalommal támadtak meg, őket követik a kereszténydemokraták (CDU/CSU), akiket hatszor, a Die Linke politikusait ötször, a liberálisokat pedig egyáltalán nem.
Az erőszakos cselekmények fő elkövetői a jelentések szerint a szélsőbaloldalhoz köthetőek, akik 41 támadást követtek el az AfD politikusai ellen, egyet pedig egy CDU-s képviselő ellen. Kilenc támadást a radikális jobboldal tagjainak tulajdonítottak – ötöt a Zöldek politikusai, hármat a Die Linke és egyet a Szociáldemokrata Párt (SPD) képviselője ellen követtek el.
2023-ban is az AfD politikusai voltak a politikai erőszak fő célpontjai: a 23 támadásból 18 ellenük irányult.
Az idei év első felében a rendőrség és a titkosszolgálatok által működtetett „Közös szélsőség- és terrorizmusvédelmi központ a jobboldali szélsőségek/terrorizmus elleni küzdelemért” nyolc olyan ügyet kezelt, amelyekben egy párt intézményei vagy azok képviselői elleni támadásokat vagy tervezett támadásokat követtek el. Ebben az időszakban a megfelelő „Baloldali szélsőségesség/terrorizmus elleni védelmi központ” kilenc esetben foglalkozott pártintézmények vagy a Bundestagban képviselt pártok képviselői elleni támadásokkal.
A kormányzati statisztikákra reagálva Hess az X közösségi oldalon arról írt, hogy a támadások és a vandalizmus nem csupán kisebb bűncselekmények.
Liberális-demokratikus rendünk ellenségei ilyen akciókkal próbálnak elfogadhatatlan befolyást gyakorolni a demokratikus folyamatokra, és államellenes programjukhoz igazodó módon torzítják a politikai diskurzust
– fogalmazott.
Mint írta, a radikális baloldali erőszak fő célpontja ismét az AfD, a pártot aránytalanul sok támadás éri.
Ez rávilágít a baloldali szélsőségesség lekicsinyítésének következményeire, párosulva az AfD tartós rágalmazásával, megbélyegzésével és dehumanizálásával a többi párt részéről
– emelte ki.
Megjegyezte, hogy a szakértők a baloldali erőszak további eszkalálódására figyelmeztetnek, amely akár halálos áldozatokkal is járhat. „Ez elfogadhatatlan, és szigorú zéró tolerancia stratégiával kell reagálni rá” – emelte ki.
Erneut ist die AfD am stärksten von Gewalt betroffen. Im ersten Halbjahr 2024 richteten sich 48 Gewaltdelikte gegen Parteirepräsentanten oder -mitglieder der AfD, 41 davon konnten dem linken Spektrum zugeordnet werden. An zweiter Stelle stehen mit großem Abstand die Grünen mit 13… pic.twitter.com/VRDKfXemHg
Martin Hess hozzátette: az erőszakmentesség a politikai vitákban a működő demokrácia alapvető feltétele, ezért az államnak végre határozottan fel kell lépnie a szélsőségesség minden formája ellen, és nem engedheti meg magának többé, hogy szemet hunyjon a baloldali szélsőségesség felett.
Hess a nem erőszakos bűncselekményekre vonatkozó releváns számadatokat is megkapta. A rendőrség több mint 10 000 politikai indíttatású (nem erőszakos) bűncselekményt regisztrált, amelyek pártok képviselői, pártirodák és választási plakátok ellen irányultak. A legtöbb ilyen támadás a Zöldeket, a második legtöbbet az AfD-t érintette. A leggyakrabban említett bűncselekmény a rágalmazás volt.
Martin Hess szerdán arról is írt közösségi oldalán, hogy mintegy 40 maszkos baloldali szélsőséges próbált megrohamozni egy rendezvényt, amelyet a Junge Alternative, az AfD ifjúsági szervezete rendezett Aachenben a hétvégén.
Dutzende Vermummte versuchten am Sonntag eine Veranstaltung der AfD-Jugendorganisation Junge Alternative (JA) zu stürmen. Nur mit massivem zusätzlichen Polizeiaufgebot konnte die Antifa am Eindringen in die Räumlichkeiten gehindert werden.https://t.co/Hs2DvBI1I9
„Az észak-rajna–vesztfáliai rendőrség egy tucat járőrkocsival érkezett, és a szövetségi rendőrséget is erősítésként kellett hívni. A masszív rendőri jelenlétre azért volt szükség, hogy visszaszorítsák az erőszakos Antifát, amelyhez palesztinbarát antiszemiták is csatlakoztak” – írta Martin Hess az esetről a X-en, és kiemelte:
Az, hogy Németországban ilyen jeleneteket kell megfigyelnünk, Faeser szövetségi belügyminiszter és Haldenwang, az Alkotmányvédelmi Hivatal vezetőjének teljesen helytelen és megbocsáthatatlan prioritásrendszerezésének köszönhető. A hozzájuk hasonló politikai vezetők azok, akik folyamatosan bagatellizálják a baloldali erőszakot, és ezzel legitimálják azt a szélsőségesek szemében. Ezek a mélyen antidemokratikus csoportok csak abban érdekeltek, hogy a meglévő állam- és társadalmi rendünket tömeges erőszak alkalmazásával lerombolják.
Rund 40 vermummte Linksextremisten versuchten am Wochenende in Aachen eine Veranstaltung unserer Jungen Alternative zu stürmen. Die nordrhein-westfälische Polizei rückte mit einem Dutzend Streifenwagen an, die Bundespolizei musste zur Verstärkung gerufen werden. Dieses massive… pic.twitter.com/kEMIkfpvn7
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.