Huma Abedin és a szélsőséges arabok
A különleges kapcsolatról Eli Gold, a Gold Institute for International Strategy elnöke azt posztolta: „Mindig figyelek, amikor egy Amerika-ellenes kommunista kapcsolatba lép a Muszlim Testvériség egyik prominens tagjával.”
Az indiai származású, muzulmán Huma Abedint folyamatosan vádolják a Muszlim Testvériség csoporthoz kötődés miatt. Abedin 1976-ban született a michigani Kalamazoo városában. Édesapja, Syed Zaynul Abedin indiai, édesanyja, Saleha pedig pakisztáni, aki éppen az Egyesült Államokba emigrált, majd néhány évre a szaúd-arábiai Dzsiddába költözött. Szülei ezután ismét visszaköltöztek az Egyesült Államokba – írja a Tűzfalcsoport elemzése.
Korábban az amerikai képviselőház öt republikánus tagja, köztük Michele Bachmann volt elnökjelölt azt állította, hogy Abedin családja kapcsolatban áll az egyiptomi Muszlim Testvériséggel, és megkérdezte, hogy a külügyminisztériumban betöltött magas szintű pozíciójával részt vesz-e egy aljas összeesküvésben, amelynek célja az Egyesült Államok megkárosítása az amerikai külpolitika befolyásolásával.
Azt az Alarabia News is tényként rögzíti, hogy Huma apja, Syed Zaynul Abedin nézetei Abu Hassan Nadwi ideológiájához állnak közel, szerinte történelmi tény, amit mindannyian hajlamosak figyelmen kívül hagyni, hogy Mohamed nem szállta meg Medinát, hanem a lakosok hívták meg, hogy menjen oda.
Nadwi, aki a Muzulmán Testvériséget a legnagyobb kortárs iszlám mozgalomnak nevezte, amely a reformokért és a dzsihádért dolgozott, hozzátette: „nagy különbség van a szándékolt és a megmutatott cél között. El kell vezetnünk az embereket a sötétségből a fénybe, a tudatlanságból az iszlámhoz, a torz vallásoktól, a tisztességtelen rendszerektől és az ösztönös tanoktól az iszlám igazságosságához”.
Zaynul Abedin, Huma apja, aki Clinton tanácsadója volt. A nő 1996-tól egészen 2016-ig Hillary mellett dolgozott. Ez vitákat váltott ki, különösen azután, hogy kinevezték az amerikai elnökjelölt kampányának igazgatójává, de ennek ellenére Obama elnök is megvédte őt.
Syed Zaynul Abedinnek és feleségének, Salehának négy gyermeke volt: Hassan, Huma, Mahmoud és Hiba. Az elsőszülött az Oxfordi Egyetem 1985-ben alapított intézetéhez kapcsolódó Oxford Center for Islamic Studies kuratóriumának tagja, testvére, a jelenleg New Yorkban élő Hiba Abedin mellett. Ő a „Muszlim Kisebbségi Ügyek” című magazin szerkesztőségének tagja volt, és nővérét, Humát követően vette át a posztot, aki 2008-ban csatlakozott Hillary Clinton csapatához.