info
Anima Musicae KamarazenekarNádor terem

Stuller Gyulával nyitja az új évet az Anima Musicae

Stuller Gyula, a világhírű magyar hegedűiskola kiemelkedő képviselője is fellép az Anima Musicae Kamarazenekar évadnyitó koncertjén január 13-án a Nádor Teremben. A Svájcban élő muzsikus ritkán szerepel magyarországi koncerttermekben. A Kamarazenekar Animato-bérletének harmadik koncertjén – Szabadi Vilmos és Kállai Ernő nagysikerű produkciói után – színpadra lépő Stuller Gyula több mint harminc éven át volt a Lausanne-i Kamarazenekar koncertmestere.
locationNádor Terem
clockjanuár 13. péntek 19:00 - január 13. péntek 21:30

Stuller Gyula és az Anima Musicae Kamarazenekar nem először adnak közös koncertet, szakmai kötelékük több ponton is csatlakozik: az együttes művészei, Borsos Kata és Kovács Adél egyetemi éveik alatt a pedagógusként is lenyűgöző művésznél tanultak Svájcban. A sorozat korábbi vendégkoncertmesterei közül nehéz kiemelni bárkit is, hiszen egytől egyig zseniális zenészek, azonban Stuller Gyula művészetében különösen ritka kincs, ahogyan a magyar és a nemzetközi komolyzenei tradíciók találkoznak. 

Elég csak megemlíteni néhány legendás tanárt, akik mesterei voltak: Halász Ferenc, Végh Sándor, Pauk György, Varga Tibor, Nathan Milstein. A Szigeti Verseny díjazottjaként fiatalon meghódította Európa legjelentősebb koncerttermeit, szólistaként és kamarazenészként egyaránt nagy sikereket ért el. Koncertmesteri tapasztalatait is a legnívósabb zenekaroknál gyarapította: svájci versenygyőzelme után Varga Tibornak köszönhetően a Detmoldi Kamarazenekar, később pedig a Lausanne-i Kamarazenekar koncertmestereként tevékenykedett több évtizeden keresztül. Különleges pedagógiai érzékére is Varga Tibor figyelt fel, akinek Stuller Gyula később asszisztense lett, majd Svájc legjelentősebb zeneművészeti intézményeiben, Fribourgban, Sioanban és Lausanne-ban is tanári állást kapott. Növendékei a világ legkülönbözőbb pontjairól érkeznek, és rendszerint a legjelentősebb nemzetközi zenei versenyek díjazottjai. 

A január 13-i koncert a műsor tekintetében is különleges élményeket tartogat a hallgatóság számára: ritkán hallható, sokszínű magyar művek mellett a kamarazenekari repertoár egyik legismertebb műve is felcsendül. A hangverseny Bartók Román népi táncaival kezdődik Stuller Gyula vezetésével, majd Farkas Ferenc Arie e Rondo all’ungherese című művében szólistaként hallhatják a hegedűművészt, G.Horváth Lászlóval kiegészülve. Ezt követően – visszatérve a koncertmesteri székbe – Veress Sándor Négy erdélyi táncát adják elő, a szünet után pedig Csajkovszkij méltán népszerű C-dúr Vonósszerenádja csendül fel. A zenekar szintén visszatérő vendégként köszöntheti a hegedűművész feleségét, Yukari Shimanukit, aki ezúttal nem szólistaként, hanem az együttes brácsa szólamában fog játszani.

Műsor:

Kodály Zoltán: Magyar Rondo (1917)
Farkas Ferenc: Rondo capriccio (1957)
Veress Sándor: Négy erdélyi tánc
Pjotr Illjics Csajkovszkij: C-dúr Szerenád Op.48

 

Helyszín: Nádor Terem (1146 Budapest, Ajtósi Dürer sor 39.)

Jegyvásárlás: ITT

További program lehetőségek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.