Stuller Gyula és az Anima Musicae Kamarazenekar nem először adnak közös koncertet, szakmai kötelékük több ponton is csatlakozik: az együttes művészei, Borsos Kata és Kovács Adél egyetemi éveik alatt a pedagógusként is lenyűgöző művésznél tanultak Svájcban. A sorozat korábbi vendégkoncertmesterei közül nehéz kiemelni bárkit is, hiszen egytől egyig zseniális zenészek, azonban Stuller Gyula művészetében különösen ritka kincs, ahogyan a magyar és a nemzetközi komolyzenei tradíciók találkoznak.
Elég csak megemlíteni néhány legendás tanárt, akik mesterei voltak: Halász Ferenc, Végh Sándor, Pauk György, Varga Tibor, Nathan Milstein. A Szigeti Verseny díjazottjaként fiatalon meghódította Európa legjelentősebb koncerttermeit, szólistaként és kamarazenészként egyaránt nagy sikereket ért el. Koncertmesteri tapasztalatait is a legnívósabb zenekaroknál gyarapította: svájci versenygyőzelme után Varga Tibornak köszönhetően a Detmoldi Kamarazenekar, később pedig a Lausanne-i Kamarazenekar koncertmestereként tevékenykedett több évtizeden keresztül. Különleges pedagógiai érzékére is Varga Tibor figyelt fel, akinek Stuller Gyula később asszisztense lett, majd Svájc legjelentősebb zeneművészeti intézményeiben, Fribourgban, Sioanban és Lausanne-ban is tanári állást kapott. Növendékei a világ legkülönbözőbb pontjairól érkeznek, és rendszerint a legjelentősebb nemzetközi zenei versenyek díjazottjai.
A január 13-i koncert a műsor tekintetében is különleges élményeket tartogat a hallgatóság számára: ritkán hallható, sokszínű magyar művek mellett a kamarazenekari repertoár egyik legismertebb műve is felcsendül. A hangverseny Bartók Román népi táncaival kezdődik Stuller Gyula vezetésével, majd Farkas Ferenc Arie e Rondo all’ungherese című művében szólistaként hallhatják a hegedűművészt, G.Horváth Lászlóval kiegészülve. Ezt követően – visszatérve a koncertmesteri székbe – Veress Sándor Négy erdélyi táncát adják elő, a szünet után pedig Csajkovszkij méltán népszerű C-dúr Vonósszerenádja csendül fel. A zenekar szintén visszatérő vendégként köszöntheti a hegedűművész feleségét, Yukari Shimanukit, aki ezúttal nem szólistaként, hanem az együttes brácsa szólamában fog játszani.
Műsor:
Kodály Zoltán: Magyar Rondo (1917)
Farkas Ferenc: Rondo capriccio (1957)
Veress Sándor: Négy erdélyi tánc
Pjotr Illjics Csajkovszkij: C-dúr Szerenád Op.48
Helyszín: Nádor Terem (1146 Budapest, Ajtósi Dürer sor 39.)
Jegyvásárlás: ITT