Az első mesterhármas, Ádám Martin már 29 gólnál tart

Az amúgy tét nélküli ZTE–Paks mérkőzés (3-2-re nyertek a vendégek) szenzációt hozott a labdarúgó NB I 29. fordulójában. Ádám Martin pályafutása első mesterhármasát érte el, ezzel már 29 gólnál tart az idényben. Egész Európában csak ketten eredményesebbek nála, itthon pedig évtizedes rekordokat szárnyal túl, Tököli Attila eredményét már meghaladta, s csupán egy találatra van Nyilasi Tibor sikerétől.

2022. 04. 23. 19:41
Fotó: Nemzeti Sport/Szabó Miklós

Ádám Martin a 4. percben vezetést szerzett fejesből, majd 2-1-es zalai vezetésnél az 59. percben ismét fejessel egyenlített, a 61. percben pedig belőtte a győztes gólt. A paksiak gólgyárosát kisebb sérülés miatt a 80. percben lecserélték, az eredmény eztán már nem változott, 3-2-re nyert a Paks Zalaegerszegen.

– Nagyon boldog vagyok természetesen, de az a legfontosabb, hogy nyert a csapat. Még nem gondolok a kupadöntőre, a jövő héten előbb a bajnokságban fogadjuk a Ferencvárost, ráérünk majd azután a kupával foglalkozni – mondta szerényen a paksi center az M4 Sportnak a találkozó után.

a 29. forduló előtt 26 gólnál tartott, immár tehát 29 gólja van. Ennél többet csupán ketten szereztek eddig a 2021-22-es idényben egész Európában.

Robert Lewandowski (Bayern München) a német bajnokságban, a lengyel center 33 gólnál tart, valamint a norvég Ohi Omoijuanfo, a Crvena Zvezda norvég csatára szintén 33 gólos.

Köszönjük válaszát!

Ön szerint ki nyeri a vasárnapi derbit?

• 78%
  • 11%
  • 11%

Ádám Martin idehaza évtizedes rekordokat ír át. Az NB I-ben 30 gólt egy bajnokságban legutóbb az 1980–1981-es idényben Nyilasi Tibor szerzett, aki abban az évadban európai ezüstcipős is lett. Azóta (Bp. Honvéd, 1985–1986, 27 gól) és Tököli Attila (Dunaferr, 2001–2002, 28) tudta megközelíteni a 30 gólt, előbbi 27-ig, utóbbi 28-ig jutott. Az előző idényben Hahn János, szintén paksi színekben, 22 találattal lett gólkirály.

Még négy forduló van hátra az NB I-ből. eredménye tehát erősen veszélyben van. Deák Ferenc, avagy futballberkekben közismert nevén Deák Bamba rekordja azonban valószínűleg örökre megdönthetetlen. A Ferencváros, majd az Újpest később centere az 1945–46-os idényben a Szentlőrinc játékosaként 66 gólt szerzett.

NB I, 29. forduló:

Péntek:
MTK–Mezőkövesd 0-4 (0-2), Budapest, Hidegkuti Nándor Stadion, 1950 néző. Vezette: Berke. Gólszerzők: Sz. Drazsics (13.), Pillár (24.), Lukic (70.), Kis (83.). Kiállítva: Sluka (82., MTK)

Szombat:
Kisvárda–Debrecen 1-0 (0-0), Kisvárda, 1200 néző. Vezette: Zierkelbach. Gólszerző: Bumba (50. - 11-esből)
ZTE–Paks 2-3 (2-1), Zalaegerszeg, 2063 néző, v.: Bogár. Gólszerzők: Tajti (20.), Ubochioma (38.), illetve Ádám (4., 59., 61.)