Nem tudott élni a nagy eséllyel az Újpest a Debrecen ellen

A labdarúgó NB I 22. fordulójának az utolsó mérkőzésén a kiesés ellen harcoló Újpest a dobogóért küzdő Debrecent fogadta. Az első félidőben egy-egy nagy egyéni hibát követően mindkét oldalon született gól. A 60. percben a hazai csapat emberelőnybe került, ám hiába támadott nagy erővel, nem tudta bevenni a vendégek kapuját, meg kellett elégednie az egy ponttal, amivel nem mozdult előbbre a tabellán.

2023. 03. 05. 20:42
20230305 Újpest Debrecen labdarúgás Nemzeti Sport Török Attila Fotó: Nemzeti Sport/Török Attila

A DVSC ragyogóan kezdte a 2023-as évet, első négy bajnoki mérkőzésén tíz pontot gyűjtött, a szurkolók is egyre lelkesebbek lettek, két legutóbbi tétmérkőzése azonban nem úgy sikerült az együttesnek, ahogy szerette volna: előbb hazai pályán 2-0-ra kikapott a bajnokságban a címvédő és listavezető Ferencvárostól, majd a Mol Magyar Kupa negyeddöntőjében a Puskás Akadémia nyert 3-1-re a Nagyerdőben.

Ezzel együtt a Loki nagy lehetőség előtt állt: ha nyer, megelőzve a Kisvárdát fellép a dobogóra. Az Újpest számára nyomasztóbb volt a tét, ugyanis a kiesés ellen harcol, a közvetlen vetélytársak közül győzött a Mol Fehérvár és a Bp. Honvéd is, azaz szüksége volt a három pontra, hogy ne kerüljön nagy veszélybe. Kiegyensúlyozott játékkal telt el az első félidő eleje, komolyabb helyzet nélkül, aztán a 19. percben hátrányba hozta magát az Újpest: Kiziridisz a jobb szélről adott középre, Branko Pauljevics vélhetően szögletre akart menteni, de öt méterről a saját kapujának a jobb alsó sarkába helyezte a labdát – 0-1.

Tíz perccel később Pauljevics figyelmetlenül passzolt hátul, a vendégek elcsípték a labdát, került helyzetbe, jobbal lőtt, és a becsúszó Hall mentette meg a lilákat a góltól. Volt még veszélyes kontrája a Debrecennek, ám a 37. percben annyit ügyetlenkedtek a védői, hogy a labda a szabadon álló Mudrinszkihez került, ő pedig 11 méterről zavartalanul lőtt laposan a kapu bal oldalába – 1-1.

Fotó:  Nemzeti Sport/Török Attila

A szünet után egyértelműen a hazai csapat uralta a játékot, Mudrinszki kétszer is megszerezhette volna a vezetést, a DVSC azonban a létszámában került hátrányba. A 60. percben Csoboth Kevin húzott volna kapura, ha Christian Manrique nem rántja vissza, amiért piros lapot kapott. Az Újpestbe egymás után érkeztek csereként a csatárok, egymást követték a hazai támadások, a Loki pedig csaknem minden erejét a védekezésnek szentelte, de egy-egy veszélyes kontra végén közel került a gólhoz.

Öt perccel a rendes játékidő letelte előtt Milos Kruscsics reklamálásért megkapta a második sárga lapját, ezért a lilák vezetőedzőjének fel kellett mennie a lelátóra. Ennél azonban alighanem jobban bántotta, hogy hogy a csapata hiába nyomott az utolsó percekben, a vendégek már arra rúgták a labdát, amerre álltak, és ez bejött nekik: az Újpest nem élt a nagy lehetőséggel, éppen hogy megelőzi a kiesőhelyen álló Honvédot, a Debrecen pedig nem lépett fel a dobogóra.

NB I, 22. forduló

Péntek

Ferencváros–Mezőkövesd 1-1 (1-1), Groupama Aréna, 7127 néző, jv.: Farkas Cs. Gólszerző: Traoré (12.), illetve Drazics (23.)

Kisvárda–Kecskemét 0-1 (0-0), Várkerti Stadion, 1750 néző, jv.: Bognár. Gólszerző: Katona B. (54.)

Paks–Zalaegerszeg 3-1 (2-1), Paks, 2250 néző, jv.: Vad II. Gólszerző: Varga B. (6.), Windecker (19., 62.), illetve Grezda (33.)

Mol Fehérvár–Vasas 2-1 (1-1), Mol Aréna Sóstó, 2563 néző, jv.: Erdős. Gólszerző: Schön (14.), Kodro (78.), illetve Urblík (28.)

Bp. Honvéd–Puskás Akadémia 3-1 (0-0), Bozsik Aréna, 3156 néző, jv.: Bogár. Gólszerző: Prenga (58., 68.), Lukics (81.), illetve Favorov (48.)

Újpest–Debrecen 1-1 (1-1), Szusza Ferenc Stadion, 3189 néző, jv.: Karakó. Gólszerző: Mudrinszki (37.), illetve Pauljevics (öngól, 19.), kiállítva: Manrique (DVSC, 60.)