Egymás után a hatodik tétmérkőzését veszítette el a Chelsea

A Premier League 34. fordulójában az Arsenal 3-1-re legyőzte a Chelsea-t. Mikel Arteta csapata így ismét a tabella élére ugrott, igaz, a két ponttal mögötte álló Manchester City két mérkőzéssel kevesebbet játszott.

2023. 05. 02. 23:29
LONDON, ENGLAND - APRIL 18: Frank Lampard, Caretaker Manager of Chelsea, arrives prior to the UEFA Champions League quarterfinal second leg match between Chelsea FC and Real Madrid at Stamford Bridge on April 18, 2023 in London, England. (Photo by Darren Walsh/Chelsea FC via Getty Images) Fotó: Chelsea FC via Getty Images

Múlt szerdán a Premier League 33. fordulójában a Manchester City 4-1-re legyőzte az Arsenalt, s ugyan maradt a tabella második helyén, két ponttal az Ágyúsok mögött, de a két elmaradt meccse miatt a saját kezébe vette a sorsát a bajnoki címért zajló versenyfutásban. Vasárnap 2-1-re nyert a Fulham otthonában, így át is vette a vezetést, de kedden jött a 34. forduló zárómeccse, az Arsenal–Chelsea összecsapás. Amit a vendégek úgy várhattak, hogy a legutóbbi három bajnoki meccsüket elbukták. (Plusz a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében kétszer kikaptak a Real Madridtól.) És a rossz sorozatuk most sem szakadt meg. A házigazdától Ödegaard a 18. és a 31. percben is betalált, a 34. percben pedig is, félidőben 3-0 volt az állás. A második játékrészben Madueke a 65. percben szépített, az Arsenal 3-1-re nyert, újra a tabella élére állt, de a vesztett pontokat tekintve a Manchester City sokkal jobban áll. A Chelsea pedig sorozatban a hatodik tétmeccsén maradt alul, amióta a klublegenda Frank Lampard a vezetőedző, csak veszített a gárda... A gólkülönbsége pedig 2-12 ebben az időszakban.