Remekelt az Újpest, még nem biztos a Kecskemét második helye

A labdarúgó NB I 32. fordulójának zárásaként a már biztosan bennmaradt Újpest a második helyét még nem bebiztosító Kecskemétet fogadta. Bár a vendégek számára volt csak komoly tét, a hazai csapat játszott becsvágyóbban és jobban. Már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert az Újpest, végül 3-0-ra győzött. Az újonc KTE legrosszabb esetben is harmadikként végez, és a másodikért még meg kell dolgoznia.

2023. 05. 21. 19:26
20230521 Újpest Kecskemét labdarúgás Török Attila Nemzeti Sport Fotó: Nemzeti Sport/Török Attila

A két lila-fehér csapat közül az Újpest már megnyugodhatott, elkerülte a kiesést, a Kecskemét viszont jóval nemesebb célért küzdött még. Az újonc azzal kezdte a bajnokságot, hogy szeretne bennmaradni az élvonalban, aztán az egyetlen üldözője maradt a Ferencvárosnak, most pedig ott tart, hogy egy ponttal már garantált a második helye, ugyanakkor nem lehet rosszabb harmadiknál…

Fotó: Nemzeti Sport/Török Attila

Komoly tétje tehát csak a KTE számára volt a meccsnek, és a vendégek csaknem nagyon gyorsan hátrányba kerültek. Szabó Alex a 2. percben lerántotta az ötösön Csoboth Kevint, ám a VAR hosszas vizsgálódás után kiderítette, hogy az újpesti csatár néhány centivel lesen várta a labdát, így Farkas Ádám játékvezető visszavonta a megítélt tizenegyest. Agresszívebben futballozott az Újpest, a KTE csak jó negyedóra elteltével mutatta meg, hogy szintén szeretne gólt szerezni.

A 29. percben Hadaró ütközött Kastratival, utóbbi elterült a füvön, és elveszítette az eszméletét. Szerencsére hamar talpra állt, ám Nebojsa Vignjevics nagyon bölcsen lecserélte a koszovói játékosát.

Az Újpest fölénye a 38. percben érett góllá, akkor Csoboth ívelt jobbról remekül középre, érkezett Mörschel, aki 6 méterről, Szabót megelőzve fejelt a kapu közepébe – 1-0. És a vendégek még ki sem bosszankodhatták magukat, amikor hét perccel később a jobb oldalról jött megint az újpesti beadás, Nagy Krisztián nem ugrott fel, nem úgy Gouré, aki 5 méterről fejelt a jobb alsó sarokba – 2-0. A VAR és Kastrati ápolása miatt 8 percet hosszabbított a játékvezető, az eredmény azonban már nem voltozott a szünetig.

A vendégek hármat is cseréltek a második félidőre, Szabó István okkal lehetett elégedetlen a csapata teljesítményével. Már csak azért is, mert az Újpest jóval ambiciózusabban futballozott, holott az ő sorsát már nem befolyásolta számottevően az eredmény. Az 55. percben kitámadott a Kecskemét, a védői nem figyeltek oda Gouréra, aki Boumal remek labdájával helyzetbe került, és 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt – 3-0. Szemlátomást az újonc játékosai beletörődtek a vereségbe, pedig még sok volt hátra. Ugyanakkor tény, a KTE talán a leggyengébb tavaszi teljesítményét nyújtotta, szinte semmi veszélyt sem jelentett a hazai kapura, az Újpest pedig magabiztosan játszott, nem lehetett kérdéses a győzelme. A 83. percben Rjasko lerántotta Csobothot, amiért piros lapot kapott.

Így a Kecskemétnek hazai pályán kell majd a Kisvárda ellen legalább egy pontot szereznie ahhoz, hogy a Debrecen mérkőzésének az eredményétől függetlenül a második helyen végezzen.

NB I, 32. forduló

Péntek
Paks–Puskás Akadémia 0-2 (0-0), Paks, 2612 néző, jv.: Bogár. Gólszerzők: Plsek (76.), Corbu (90+4.)
Kisvárda–Vasas 2-1 (1-1), Kisvárda, 2380 néző, jv.: Andó-Szabó. Gólszerzők: Mesanovic (45+5., 11-esből), Matheus (47.),  illetve Berecz (39.)

Fehérvár–ZTE 3-0 (2-0), Mol Aréna Sóstó, 5000 néző, jv.: Pintér. Gólszerzők: Kodro (3., 49., az elsőt 11-esből), Kastrati (39.)
Ferencváros–Debrecen 1-3 (1-0), Groupama Aréna, 15 879 néző, v.: Erdős. Gólszerzők: Pászka (42.), illetve Babunszki (63., 67.), Bódi (75., tizenegyesből)

Budapest Honvéd–Mezőkövesd 2-3 (1-1), Bozsik Aréna, 7300 néző, jv.: Berke. Gólszerzők: Kerezsi (45+1.), Kocsis (71.), illetve Drazsics (11-esből 35.), Besirovic (54., 81.)
Újpest–Kecskemét 3-0 (2-0), Szusza Ferenc Stadion, 4492 néző, jv.: Farkas Á. Gólszerzők: Mörschel (38.), Gouré (45., 55.). Kiállítva: Rjaso (Kecskemét, 83.)

12.  Vasas FC                    32  4  13  15    29-43  25 - kiesett

Borítókép: Gouré fogadja Antonov ünneplését az első gólja után (Fotó: Nemzeti Sport/Török Attila)