Máté Csaba: Sokkhatás érte a csapatot
Máté Csaba a Shamrock elleni sikerrel amúgy nem vált hirtelen nagy edzővé. Mármint a saját mércéje szerint. Nem fejtegette hosszasan, milyen eredeti húzásokkal készítette fel a csapatot, lényegre törően beszélt a feladatáról:
– A legfontosabb a mentális oldal volt, hiszen sokkhatásként érte a csapatot a múlt heti mérkőzés, az edzéseken is voltak feszült helyzetetek.
Magát a mérkőzést pedig így értékelte a Fradi honlapjának:
– Az eredmény abszolút pozitív. Kicsit feszülten kezdtünk, de utána jól kontrolláltuk a mérkőzést. A vezető gól előtt is voltak helyzeteink, jó beadásaink, veszélyesek voltunk a kapura. Harminc, harmincöt percig domináltunk, jöttek a gólok is, ez önbizalmat adott a játékosoknak. Fontos, hogy a szurkolókat is magunk mellé tudtuk állítani, a támogatásuk fontos volt, hogy tudjuk tartani a tempót. A második félidőt is góllal kezdtük, ami talán még jobban megtörte az íreket. A második félidőben volt még lehetőségünk a gólszerzésre, de a legfontosabb most az alázat, szerénynek kell maradni, mert a múltkori pofon elég nagy volt. Fontos volt, hogy a játékosok higgyenek magukban, csapatként funkcionáljanak a pályán, azt gondolom, hogy ezt megvalósítottuk.
Így igaz. Nem tizenegy játékost láttunk zöld-fehérben, hanem újra egy csapatot. A Fradit.
Máté Csaba az első lépést megtette. Talán a legfontosabbat és a legnehezebbet. Azt is láthattuk, a Ferencvárosban továbbra is van potenciál. Csak ki kell aknázni.
A Ferencváros–Shamrock Rovers (4-0) találkozó összefoglalója:
Borítókép: Máté Csaba jó taktikát dolgozott ki, de ami ennél is fontosabb, összekapta a Fradit (Forrás: Fradi.hu)




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!