Szabics Imre országos cimborája a koszovói kapitány
A koszovói labdarúgó-válogatott már csak azért sem hagyott mély nyomot a nemzetközi és így a magyar futballban, mert az európai szövetség, az UEFA csupán 2016-ban vette fel tagszövetségei közé a vitatott státuszú ország (régió?) szervezetét. A koszovóiak szövetségi kapitánya, a német Franco Foda neve viszont ismerősen cseng, méghozzá Szabics Imrének köszönhetően, akivel anno az ezredforduló tájékán együtt futballozott a Sturm Grazban, majd a két jó barát több helyütt is dolgozott együtt edzőként. Franco Foda együttesét hiba lenne lebecsülni, hiszen a német szakvezető európai topligákból verbuválja a játékosait.

Bók Rossinak és a Puskás Arénának
– Jól sikerült az első meccsünk, megérdemelten győztünk 1-0-ra Örményországban, akár több gólt is szerezhettünk volna – mondta a bemutatkozásáról Foda, majd hízelgett a magyar válogatottnak, személy szerint Marco Rossinak.
– A magyarok elleni összecsapás nagy kihívás, kiváltképpen idegenben, de örülünk, hogy ebben a csodálatos stadionban játszhatunk, méghozzá telt ház előtt – méltatta Foda a Puskás Arénát.
Marco Rossi sem számít könnyű meccsre, s meg sem fordult a fejében, hogy teljesen felforgassa a magyar válogatottat a Törökország elleni mérkőzéshez képest, de természetesen lesznek változások a kezdőcsapatban.
A Magyarország–Koszovó felkészülési labdarúgó-mérkőzés kedden, 19 órakor kezdődik a Puskás Arénában.
Rossi szavai alapján nem lenne meglepő, ha Szoboszlai Dominik és Schäfer András ismét a kezdőcsapatban szerepelne.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhezNe maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en



















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!