Azok után, hogy egy hete 2-2-es döntetlent játszott egymással a Paks és a Puskás Akadémia, az FTC pedig riválisai pontvesztését kihasználva kiütéses győzelmet aratott a Nyíregyháza ellen, győzelmi kényszerben vannak a bajnokcsapat üldözői. A listavezető zöld-fehérek mögött három ponttal lemaradva második Puskás Akadémia a Fehérvárt fogadja, míg a Zalaegerszeg keddi legyőzésével az idén is kupadöntős – tavalyi MK-győztes – paksiak az ETO FC Győr vendégei lesznek.

Mindkét csapatnak nyernie kellene
Fejér vármegyei rangadó vár 15.15-től a Puskás Akadémiára, amely néhány hete még ötpontos fórral előzte meg a Ferencvárost, mostanra viszont hárompontos hátrányba került. Mindez nagyban „köszönhető” annak, hogy a felcsúti csapat három mérkőzés óta nyeretlen: az MTK Budapest elleni döntetlen után kikapott a Puskás Akadémia Győrben, majd a múlt héten is csak egy pontot szerzett Pakson. A felcsútiaknak muszáj nyerniük, ha a saját kezükben szeretnék tartani a sorsukat, mivel a következő körben, május 3-án éppen az FTC vendégei lesznek a Groupama Arénában. Nem ígérkezik könnyűnek ugyanakkor a Fehérvár elleni, szombati összecsapás, a vendégeket ugyanis a kiesés réme fenyegeti jelenleg, így a fehérváriaknak ugyancsak nyerniük kellene.

Győr–Paks: ki marad veretlen?
A 17.30-ra kiírt győri mérkőzés, az ETO FC Győr–Paksi FC a bajnoki versenyfutás alakulásán túl már csak azért is érdekesnek ígérkezik, mert a mezőnyben egyedüliként a Győr és a Paks az a két csapat, amely a tavaszi szezonban még nem talált legyőzőre. A jelenleg 11 meccses veretlenségi sorozat mindkét klub számára az egymás elleni, 1-1-es eredménnyel zárult paksi bajnokival kezdődött. Azzal együtt a győriek és a paksiak azóta egyaránt 25-25 pontot szereztek, és ezzel vezetik az NB I tavaszi tabelláját. Ugyan, ki gondolta volna ezt a bajnokság idei újrakezdése előtt?
A mostani idényben harmadszorra találkoznak a felek. Szeptember 22-én, Győrben 2-1-re nyert az ETO, február 1-jén, Pakson pedig 1-1 lett a végeredmény
A Győr versenyben van a negyedik helyért, ami a Magyar Kupa május 14-i Paks–Ferencváros döntője miatt valószínűleg nemzetközi kupaszereplést érő pozíció lesz majd. A Paks számára sem kicsi a tét, a korábban pályára lépő Puskás Akadémiához hasonlóan ugyanis Bognár György vezetőedző csapata sem engedheti meg magának a pontvesztést, ha szeretne „lőtávolon” belül maradni a Ferencvároshoz képest. Mint fentebb írtuk, május 3-án a Puskás látogat majd a Groupama Arénába, illetve amint az pénteken hivatalossá vált, május 10-én a paksiak fogadják a bajnokcsapatot. Ahhoz, hogy ezek a meccsek igazán élesek legyenek, szombaton a Puskás Akadémia és a Paks sem hibázhat.