Két klubrekordot is felállított a Liverpool a Leicester ellen

Tartalékos kezdő ide vagy oda, a címvédő Liverpool esélyt sem adott a Leicesternek az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójában. Jürgen Klopp csapata három fejesgóllal múlta felül a Rókákat vasárnap este.

2020. 11. 22. 22:24
Jota, Liverpool, Leicester
epa08836542 Diogo Jota (front) of Liverpool celebrates after scoring the 2-0 during the English Premier League soccer match between Liverpool FC and Leicester City in Liverpool, Britain, 22 November 2020. EPA/Jon Super / POOL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. Fotó: Jon Super / POOL

Ritkán nyújtott ennyire összeszedett teljesítményt a Liverpool az idényben, mint a Leicester elleni első félidőben, pedig rengeteg sérültje miatt alaposan felforgatott kezdő tizeneggyel volt kénytelen pályára lépni Jürgen Klopp együttese. A Leicester is magabiztosan állt ki a címvédő ellen, de saját kapujára veszélyesebb volt, mint az ellenfeléére, ugyanis Jonny Evans szerencsétlen öngóllal szerezte meg a vezetést a Liverpoolnak a 21. percben. A Manchester United korábbi hátvédje James Milner szögletét követően fejelt csapattársa kapujába.

A lendületben lévő házigazda még a szünet előtt megduplázta az előnyét: a 41. percben Diogo Jota fejjel váltotta gólra Andy Robertson remek beadását. A találatot harminc hazai passz előzte meg, ami klubrekord, Jota pedig első négy hazai bajnokiján negyedszer volt eredményes – ez sem esett meg korábban a Liverpoolnál.

A második félidő kevésbé élvezetes játékot hozott, de ziccerek így is akadtak bőven, főleg liverpooli oldalon. Roberto Firminót és társait több alkalommal is a kapufa fosztotta meg a harmadik találattól, de végül a brazil egy újabb fejesgóllal törte meg a jeget és állította be a 3-0-s végeredményt a 86. percben. Mostani sikerével a Liverpool az angol futball történetének második leghosszabb hazai veretlenségi sorozatát állította fel 64 mérkőzéssel (a csúcstartó a Chelsea, amely 2004 és 2008 között 86 meccsen nem talált legyőzőre a Stamford Bridge-en). A Leicester vezetőedzője, Brendan Rodgers pedig továbbra is nyeretlen volt csapata ellen.

Öröm az ürömben Jürgen Klopp számára, hogy újabb játékosa csatlakozott a hiányzók hosszú listájához: ezúttal Naby Keïtát veszítette el a címvédő.

Liverpool–Leicester City 3–0 (2–0)

Gólszerzők: Evans (21. – öngól), Diogo Jota (41.), Firmino (86.)