Tizennégy évvel ezelőtt új időszámítás kezdődött Magyarországon, amely a nemzeti politika és a családbarát kormányzás kezdetét jelentette. 2010-es hivatalba lépését követően a második polgári kormány szakított azzal a szocialista-liberális politikával, amely csődközeli helyzetbe sodorta az országot. Olyan munka- és családközpontú társadalmi berendezkedést, illetve egy, azt erősíteni képes politikai és gazdasági rendszert alakított ki, amely a nemzet fennmaradását biztosító családok érdekeit tartja szem előtt.
2010 óta a gazdasági kihívásokra adott kormányzati válaszok, a családpolitikai rendszer erősítése, a munkanélküliség csökkentése és a foglalkoztatás növekedése jelentős szerepet játszott a családok anyagi helyzetének javításában, lakhatásuk megteremtésében, anyagi hátrányaik csökkentésében.
Míg 2010 és 2012 között a munkanélküliségi ráta tartósan magas, tíz százalék feletti volt, 2020-ra 4,1 százalékra mérséklődött, ami az ötödik legalacsonyabb volt az EU-ban, és ezt a koronavírus-járvány, a szomszédunkban dúló háború és azok gazdasági hatásai ellenére is sikerült megtartani. A munkanélküliség csökkenésével a foglalkoztatási helyzet is javult:
a minimálbér és a garantált bérminimum emelkedése, a munkahelyteremtő programok bevezetése, a munkáltatói terhek csökkentése, a szakképzési lehetőségek bővítése, valamint a fiatalok, az idősek és a kisgyermekes anyák támogatása mind-mind hozzájárult a foglalkoztatás növeléséhez.
Ennek eredményeként a foglalkoztatási ráta 2010 és 2023 között 55 százalékról 75 százalékra emelkedett, ezáltal pedig egymillióval több munkahely jött létre.
Az Európában egyedülálló családtámogatási rendszer, amelynek működtetésére 2010-hez képest 2024-re három és félszer többet, mintegy 3307 milliárdot fordítottak szintén a stabilitás megteremtését célozza. A teljes életutat lefedő magyar családtámogatási rendszer immár több mint harminc családtámogatási formát, köztük számos olyan intézkedést foglal magában, amely a gazdasági szektorral is kölcsönhatásban van.
A családpolitika rendszerében változatlanul jelen vannak a korábban bevezetett, alanyi jogon járó juttatások, a hangsúly viszont a munkához, munkavállaláshoz kötött támogatási elemekre és adókedvezményekre helyeződött át, amelyekből minden gyermeket nevelő dolgozó szülő részesül. Az elmúlt 14 évben a magyar kormány emellett bevezette gyed extrát, a Nők 40-et és a nagyszülői gyedet, megduplázta a bölcsődei férőhelyeket, Európában egyedülálló módon személyijövedelemadó-mentességet kínál a négy- vagy több gyermekes, illetve a 30 év alatti édesanyák számára. Nem utolsósorban különböző pénzügyi, otthonteremtési és felújítási támogatással segíti a családokat.