Sikkasztás és gyilkosság: MSZP-s rémtörténetek

Kettős gyilkosság, lakásmutyi, sikkasztás és milliárdok átjátszása offshore cég számlájára. Igaz történetek a csepeli MSZP legsötétebb ügyeiről.

Gabay Balázs
2011. 11. 25. 16:35
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Elképesztő csalássorozatról szóló könyv kerül nemsokára a magyar könyvesboltok polcaira. A Vörös Csepel a szocialista lakásmutyiktól a Csepel SC átjátszásán át a 2010-es kettős gyilkosságig végiggyalogol az utóbbi években a XXI. kerületben tapasztalt, velejéig romlott irányításról.

A pénteki sajtótájékoztatón bemutatott kötetből kiderül: 2004-ben a kerület MSZP-s vezetése átvilágítást kért, amelyet a CC Audit végzett el. Ennek nyomán súlyos törvénysértések láttak napvilágot, és megállapították, hogy „Csepelen egy szűk belső kör dönt szinte mindenről, emiatt átláthatatlanok a folyamatok”. Miután a vizsgálatot elvégző cég ugyancsak közel állt a kerület irányítóihoz, Orosz alpolgármester még azzal sem védekezhetett, hogy az ellenzék próbál fogást találni rajtuk.

Fejlövés járt a feljelentésért

A 2000-es évek elején megkezdték a Liget lakópark felépítését, a beruházás később csődeljárásba fulladt, a rendőrségi vizsgálat viszont elmaradt. Az MSZP-s Takács József már ekkor fontolgatta a feljelentést, ezt azonban csak később tette meg, annak az iskolának a sikkasztási ügyében, amelynek ő volt az igazgatója. Ezt Tóth Mihály polgármesterrel is közölte, de a rendőrségre már nem ért át: 2009. január 7-én tanártársával egyetemben agyonlőtték az általa irányított intézményben.

Milliárdok a szigetekre

A csepeli rendőrkapitányt is érintő lakásmutyi, a kettős gyilkosság és a fiktív útfelújítások mellett a kiadvány a Csepel SC fokozatos leépülésével, átjátszásával is foglalkozik. A Weiss Manfréd alapította klub rengeteg szakosztályt működtetett, és az évtizedek során az ország egyik legsikeresebb egyesületévé emelkedett. Az 1991-es privatizációt követően a klub a Csepel SC Alapítvány tulajdonába, három évvel később pedig az MSZP vezette önkormányzat kezelésébe került. A szocialisták áldásos tevékenységének hála, a 2000-es évek elejére majdnem egymilliárdra nőtt az egyesület adósságállománya. A menekülési útvonal a köztulajdonba vétel lett volna, azonban a szoci vezetők – nagy meglepetésre – leszavazták a javaslatot. Hamarosan az is kiderült, miért. 2005-ben Podolák György (MSZP) lemondott az alapítvány kuratóriumi elnöki tisztségéről, és a Belize-szigetekre bejelentett offshore cégnek, a Cs.sziget Invest Kft.-nek játszotta át az alapítói jogokat. A cég a saját embereit ültette a kuratóriumba, ahol – törvénysértő módon – immár egyetlen világklasszis sportoló vagy edző sem ült.

Innentől a stadionvilágítás álságos felújítási tervével, az önkormányzati támogatás megfelezésével és a csepeli sportélet teljes lezüllesztésére tett további lépésekkel megkezdődött a sportolók „elkergetése” a Csepel SC-ből. Az már csak hab volt a tortán, hogy miközben javában folyt a területre felépíteni kívánt lakópark és pláza tervezése, a csepeli MSZP–SZDSZ-vezetés csak tagadott és tagadott. A hazugságok özönének, az elképesztő mélységű mutyinak végül a Fidesz 2010-es választási győzelme vetett véget.

Az eredeti dokumentumokkal, képekkel ellátott kötet nemsokára a nagyközönség előtt is bemutatkozik. Az MNO a kiadvány megjelenésének apropóján jövő héten Ábel Attila alpolgármesterrel készít interjút az elmúlt 20 év csepeli „ügyeiről”.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.