Nincs prémium

A legnagyobb problémát a csapat védekezésében látja a kézilabda-szövetség elnökségi tagja.

TK
2012. 01. 27. 11:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kézilabda-szövetség új vezetőségében lévő egykori válogatott játékos elmondta, „a prémiumot az olimpiai kvalifikációra orientáltuk, illetve a négy közé kerülésért kaptak volna egy jelentősebb összeget a játékosok. Ez az összeg 10 millió forint körül lett volna az egész csapatra.”

Borsos szerint az Európa-bajnokságon nem volt gond a motivációval, csak elfáradt a társaság. Mint fogalmazott: „ez egy furcsa Európa-bajnokság volt, hiszen előtte, amikor végignéztük a csoportot, azt mondtuk: a 7-8. hely reális. Aztán minden fordítva történt. Az eredmény ez lett, ám a legeslegjobb csapatok ellen értünk el fantasztikusan jó eredményeket. Viszont azokat a meccseket, amelyekről a leginkább azt gondoltuk, hogy nyerhetők, nem tudtuk hozni.”

Borsos Attila a fáradtság mellett megemlítette azt is, hogy rosszul jött a kulcsjátékosok sérülése. „A jobb szélen egy emberrel kellett végigjátszani a tornát. Harsányi Gergelyre egy rossz szót nem szólhatunk, mindent kihozott magából. Igaz ez Mocsai Tamásra is, aki nagyon jól kezdett az első három mérkőzésen, a vezéregyéniségünk volt, de utána elfáradt.”

Borsos kiemelte a kapusok szerepét is, Fazekas Nándor franciák elleni játékát egészen extrának nevezte, de mint mondta: „úgy nem lehet nyerni, hogy három labdát fogunk a szlovénok ellen”.

A legnagyobb problémát azonban a csapat védekezésében látja a kézilabda-szövetség elnökségi tagja: „A magyar válogatott egyféle védekezést tud. Van egy jól szervezett hatos falunk, amelyik jól rombol nyolc méteren a nagy lövőkkel rendelkező csapatok ellen. Ám ha egy jól mozgó, jól cselező, kis termetű, energikus játékosokkal felálló csapat ellen kell játszani – Izland és Szlovénia –, máris könnyebben verhető a védelmünk, egy az egyben sebezhetőbbek a játékosaink, amit a rengeteg, középső területen begyűjtött kétperces büntetés is mutat. Sajnos a válogatottnak nincs meg az a taktikai repertoárja, amivel másként védekeznénk egy ilyen ellenfél ellen.”

Borsos Attila szerint „azokon a mérkőzéseken voltunk jók, amelyeken megfelelő sebességgel, a helyzeteket bátran elvállalva tudtunk játszani, ha ezt nem tudjuk hozni, egyből beszürkül a játékunk, nem tudunk jó helyzeteket kialakítani a hatosnál, és ekkor elkezdünk messziről lövöldözni, ám az átlövő sorunk nem olyan veszélyes messziről, kilenc méterről”.

Borsos Attila kérdésre válaszolva kijelentette: „Nem vagyok híve annak, hogy behívogassuk Carlos Perezt kisegítésre, azokban a játékosokban kell gondolkoznunk, akik minden nap ott küzdenek. De ez a kapitány döntésén múlik.” Szerinte a jelenleg sérült Lékai Máté visszatérése mindenképpen segíteni fog a csapat játékán, majd az is mondta, hogy „nagy csoda lenne, ha Iváncsik Tamás felépülne. Azt gondolom, erre a keretre kell építeni, csak javulni kell a védekezésben, és más variációkat is meg kell tanulni.”

Az olimpiai előselejtező kapcsán Borsos Attila így fogalmazott: „Kaphatunk egy afrikai csapatot, akár Tunéziát, akár Algériát, mindkettő mozgékony kézilabdát játszik, s még az is lehet, hogy visszakapjuk a szlovénokat. A másik két csapat esetében, akár a dánok lesznek, akár a svédek, netán a spanyolok, nehéz meccsek várhatók, de ellenük jó ez a játék, amit most is tudunk. Ez a lebonyolítási forma kedvez nekünk, a kvalifikációs tornán három nap alatt három mérkőzést kell játszani, de a mostani Európa-bajnokság azt mutatja, hogy pont eddig tart ki az erőnk.„

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.