Csúszik a BUX

2000. 03. 23. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A napok óta gyengélkedő amerikai technológiai szektor szerdán újból nekilódult, és 3,25 százalékos emelkedéssel korrigálta előző csökkenéseit. A Nasdaq erősödése mögött az áll, hogy a befektetők reménykeltőnek találják a közelgő első negyedéves vállalati adatokat. A high-tech-papírokat jegyző indexszel ellentétesen 0,37 százalékkal zárt előző értéke alatt a Dow Jones ipari mutató. Az európai börzéken újból tetőzni látszik a fúziós hullám. A DAX-on jegyzett Hypo Vereinsbank – ára pénteken 1,1 euróval emelkedett – lehetséges partnerének a Bank Austriát nevezték meg egyes német szakértők. A Deutsche Telekom tovább folytatja vásárlásait, amelynek eredményeként a Debis Systemhaus információ- technológiai szolgáltató vállallatot próbálja beolvasztani. A francia börzén nagy üdvrivalgással fogadták, és kéteurós drágulással jutalmazták a France Télécom papírjait, mert 3,7 milliárd euróért megvásárolhatja az északnémet MobilCom társaság 28,5 százalékát, és ezzel átlépheti a francia határt. A brit piacon viszont ismét egy régi, patinás befektetési bank, a Robert Fleming került terítékre, amelynek megvásárlására az amerikai Chase Manhattan tesz erőfeszítéseket. A Hoechst és a Rhone Poulenc összeolvadásából származó Aventis 0,45 euró osztalékot fizet részvényeseinek, ami a várakozásokat magasan felülmúlja. A magyar tőzsdén a várakozásokkal ellentétben lassú erózióval egyre lejjebb jutott a BUX-index értéke. Még a szlovákiai laphíresztelések miatt napközben 5420 forintig dráguló Mol sem tudta visszafogni a tőzsdemutatót úgy, hogy a kereskedés végére 74,25 pontos veszteséggel ne zárjon. A Mol a Slovnaft értékesítésére kiírt pályázat egyik lehetséges győztese, ami a spekulánsokat felettébb „izgatta”. A vezető részvények közül a Matáv 55 forintot, a Richter 550 forintot esett vissza. Pozitív irányt vett fel a 200-200 forinttal dráguló OTP és az Antanna, valamint a végül csak tíz forintot emelkedő Mol. A Démász vezetése részvényenként bruttó 1200 forint osztalékfizetési javaslattal áll elő az áprilisi közgyűlésen, a tegnapi kereskedés során papírjai száz forinttal erősödtek. A Budapesti Értéktőzsde határozatlan időre, de legkésőbb 2000. július 1-jéig felfüggeszti a tőzsdére bevezetett részvénysorozatok átsorolását.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.