Elmondta: a szerda este aláírt határozatot már postázták a korábban elveszettnek hitt cégnek, s a hatósági kötelezést a kézhez vételtől számított kilencven napon belül végre kell hajtani. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy a MÁV-telepre lerakott betontörmeléket olyan társaságnak kell átadni, amely rendelkezik a hulladék feldolgozásához, illetve a mentesítéséhez szükséges környezetvédelmi engedélyekkel. Kónya Károly szerint a felügyelőség vizsgálata megerősítette, hogy a MÁV-lakótelep házaitól mintegy húszméternyire lerakott törmelék nem tartalmaz azbesztet.
Mint arról korábban beszámoltunk, az ügyben környezetvédelmi szabályok megsértésének, továbbá gazdasági bűncselekmény elkövetésének alapos gyanúja miatt a budapesti X. és XVII. kerületi ügyészség vizsgálatot kezdeményezett az illetékes vádhatóságoknál a Pribelimpex Kft. működésével kapcsolatban azután, hogy György István kőbányai polgármester a cég „fantomizáló-dását” feltételezte.
A Pribelimpex Kft. ellen az APEH ugyanis még az év elején törvényességi eljárást indított, mert a cégadatok szerint ismert székhelyen és telephelyen a céget nem találták. A cégbíróság már törölte is a kft.-t, ám ez még nem jelent meg a Cégközlönyben. Az önkormányzat a lakóktól értesült az ügyről, s attól tartanak, hogy az ide szállított BS-törmelék végül a nyakukon marad. A sportcsarnok bontásakor kiderült: az építőanyagok mellett nagy mennyiségű azbeszthulladékot, vagyis első veszélyességi osztályba sorolt rákkeltő port is ártalmatlanítani kell. A környezetvédelmi hatóság most azt is megállapította, hogy a több tíz tonnányi anyag nem veszélyeztet senkit, mert azt környezetvédelmi szempontból megfelelő másik helyre szállították el.
Pribeli Ferenc, a Pribelimpex Kft. ügyvezető igazgatója lapunknak elmondta: egyetért a környezetvédelmi felügyelőséggel abban, hogy el kell tüntetni a törmeléket, csakhogy ő ezen feldolgozást ért. Azzal vitatkozik, hogy a Keresztúri útra szállított anyag hulladék lenne, mert szerinte az másodlagos építőipari nyersanyag, amelyet továbbra is a MÁV-területen kíván feldolgozni. – Az ehhez szükséges valamennyi engedélykérelmet beadtam a KDVKF-hez és a X. kerületi önkormányzathoz. Megfelelő műszaki háttérrel rendelkezem, és ha három hónapon belül megkapom az engedélyeket, akkor csak a törmelék őrlése után viszem el innen az anyagot – szögezte le az ügyvezető.
Orbán Viktor: Megvolt a választások utáni első telefonbeszélgetésünk Trump elnökkel