Medgyessy Péter – önéletrajzi adatai szerint – 1966-ban fejezte be a Marx Károly Közgazdaság-tudományi Egyetemet. A Magyar Nemzet birtokába került dokumentum szerint a jelenlegi miniszterelnök már az egyetem megkezdése előtt a Belügyminisztérium alkalmazásában állt. Ugyanis az 1978. március 2-án kelt 609/31. számú belügyminiszteri parancs dokumentuma szerint Medgyessy munkaviszonyának kezdete 1961. január 1. Mint arról szombati publicisztikai írásunk (Ludwig Emil: Nagy Imre halálai) „megemlékezett”, Medgyessy ez idő tájt segédüzletkötőként dolgozott, mert nem vették fel az érettségi után rögtön az egyetemre.
A TIB elnökségének nyílt levele a miniszterelnökhöz:
„Tisztelt Miniszterelnök Úr!
Nekünk, Ön által többé-kevésbé leírt öreg 56-osoknak, igen fontos az a kijelentése, hogy »mind a 10 millió magyar« miniszterelnökének tekinti magát.
Nagyban segítené a turbulens politikai légkör tisztulását, ha mindenki bizonyosságra juthatna az Önről keringő sajtóhírek felől. Tisztelettel kérjük, szíveskedjék nyilatkozni a kérdéses 1961–62-es időszakról, hiszen mi akkor általában még csak a negyedét töltöttük le börtönbüntetésünknek, még mindig emeltek ki közülünk bajtársakat kivégzésre, s a jóságos felügyelő urak nagy lelkesedéssel magyarázták a frissen elfogadott moszkvai tételt az abszolút világuralom megszerzéséről 1972-re. Az ország »másik fele« esetleg tudni szeretné, hogy
1. igaz-e, miszerint Ön 1961-től fedett állományú rendőrtiszt volt, azaz a politikai rendőrség szigorúan titkos ügynöke,
2. meddig és milyen beosztásban dolgozott a BM-ben,
3. hasznosította-e francianyelvtudását az imperialisták elleni küzdelemben?
Az Ön esetleges rendőrtiszti szolgálata történelmünk sötét időszakában ugyan nem lenne akadálya kormányfői tisztségének, ám ha – ki tudja, miért – valóban elfeledkezett erről a lényeges részletről, s az államfőtől kezdve mindenkit félrevezetett múltjának meghatározó szakát illetően, akkor a francia Becsületrend tisztjeként nyíltan színt kell vallania.
A jogállam »helyreállítása« fontos pontja az Ön kormányprogramjának. 56-ban mi is a jogállamért harcoltunk, ám csak a szocialista törvényességet kaptuk.
Örülnénk a tiszta víznek a pohárban!
Budapest, 2002. június 17.
Tisztelettel a TIB elnöksége:
Balás-Piri László alelnök, Dinnyés László alelnök, Regéczy-Nagy László elnök”
Hétfőn többszöri megkeresésünk ellenére sem sikerült Gál J. Zoltán kormányszóvivővel az ügyben beszélnünk. Gál J. Zoltán az OS-nek azt nyilatkozta a Fidelitas és a TIB közleménye kapcsán, hogy az 1956-os forradalom és szabadságharc emlékét sértő, a kicsinyes politikai érdekektől vezérelt méltatlan megnyilvánulások helyett eljött a nyugodt emlékezés ideje.
A képmutatás magasiskolája. A gyilkosok utódpártjának képviselői ismét meggyalázták áldozatuk emlékét. Nagy Imrét a szovjet megszállók kollaboránsai meggyilkolták, és most ezek örökösei rókalelkűen, III. Richárd módjára meghamisítva a múltjukat saját hősükké akarják átlényegíteni a felakasztott miniszterelnököt. Ha ez így megy tovább, akkor mi 56-osok leszünk Nagy Imre hóhérai és a kommunisták saját mártírjukként fogják őt heroizálni. Vajon meddig kell tűrnünk az ilyen mesterkedéseket? Medgyessy elvtársék alig várják, hogy kihaljunk, és akkor már tanúk nélkül azt hazudhatnak a magyaroknak, amit akarnak. Vigyázzunk, mert a kommunisták kezében a történelem is méreg!
Balás-Piri László és Vanek Béla vezetőségi tagok