A társaság akkor került a figyelem középpontjába, amikor az idén februárban letartóztatták a cég akkori vezetőjét és három munkatársát, akik a vádak szerint a tajvani beszállítóktól vásárolt alkatrészek behozatalakor hamis számlákkal próbálták a magas vám kifizetését elkerülni. A letartóztatást követően áprilisban megújult a cég vezetése, és középvezetői szinten is történtek változások. Úgy tűnt, a Portocomnak sikerült átvészelnie a munkatársai ellen indított eljárást, hiszen 295 millió forint értékben kötöttek szerződéseket közbeszerzésre kötelezett állami intézményekkel, új termékek bevezetését tervezték, és szerepet vállaltak a Sulinet programban is.
Lapunk információi szerint azonban eközben a társaság vezetői az elmúlt időszakban több vezető hazai informatikai cégnek is felkínálták a Portocomot megvételre, 100 milliós nagyságrendű vételár megjelölésével.
Figyelmeztető jel lehetett még a vállalat partnerei és ügyfelei számára, hogy mivel a Portocom Rt. a szerződésben vállalt kötelezettségeinek nem tett eleget, a Miniszterelnökség Közbeszerzési és Gazdasági Igazgatósága honlapján közzétette, hogy 2003. november 3-án azonnali hatállyal felmondta az informatikai céggel tavaly decemberben megkötött keretszerződéseket.
Az 1997-ben a Portocom Számítástechnikai Kft.-ből létrejött Portocom Számítástechnikai Rt. jelenleg 100 millió forint jegyzett tőkével bír, 2001-ben a cég forgalma még meghaladta a másfél milliárdot. Cégbírósági adatok szerint 2001. május 30-tól a társaság részvényeinek 80 százaléka az egyesült államokbeli Note-Sys Invest Corporation birtokában van.
Az Albacomp Rt.-nél, a Portocom egyik legnagyobb partnerénél az Origo érdeklődésére elmondták, hogy már két hete nem tudnak kapcsolatot teremteni a vállalattal. A Portocom esete egyébként némiképp emlékeztet az Albacompnál néhány éve történtekre. A fehérvári csoport azonban nagyságrendekkel nagyobb tőkeerővel rendelkező vállalkozás, tevékenysége a Portocoménál jóval szerteágazóbb. (VG)
Tömegkarambol az M7-esen Székesfehérvárnál