El País, El Mundo
Az összes spanyol lap ugyancsak foglalkozott a Spanyolországban is egyre inkább elszabaduló indulatokkal, mivel kedden halálra gázoltak egy kamionost. A baloldali kormányhoz közeli El País arról számolt be kedden, a sztrájk második napján hogy a halálhírre azonnal megszakadtak a felek közötti tárgyalások. A jobboldali El Mundo közlése szerint Alfredo Pérez Rubalcaba, spanyol belügyminiszter biztosította az ország lakosságát, hogy kemény kézzel lépnek fel a teherfuvarozók ellen.
Közölte, reggel nyolc óráig 51 kamionost vettek őrizetbe, de számuk tovább nőhet, és néhányuktól már elkobozták jogosítványukat is. Közben a munkaadók és a kormány meg is állapodott egymással, ám a fuvarosok folytatni akarják a tiltakozást. Az El País nem feledkezett meg az ugyancsak tiltakozó halászok kétségbeesett akciójáról, akik meg akarták zavarni az autonóm parlamentben éppen tanácskozó képviselői ülést, de a helyi néppárt vezetőjének sikerült lebeszélnie őket. Az El Mundo legfrissebb híre szerint délelőtt 11-től az autonóm katalán rendőrség megnyitotta a katalán-francia határt La Jonqueránál.
Diario de Notícias, Portugal Diario
Az állami kezelésű országos napilap vezető helyen közölte, hogy a portugál szocialista kormány kedden délben a rendkívüli helyzetre való tekintettel tárgyalt a biztonsági szervekkel. José Sócrates kormánya kifejezett utasítást adott a rendőrségnek, hogy szükség esetén minden eszközzel tegye lehetővé a közlekedni szándékozó járműveknek, hogy eltávolítsák a közlekedést akadályozó kamionokat.
A Portugal Diário ezután adott hírt az egyik kamionos halálra gázolásáról, amely után a szocialista kormányfő sajnálkozását fejezte ki, bár mivel még nem értesült a hírről, előtte még a kamionosokat ítélte el éles szavakkal „zavargásaik” miatt. A gázoló kamionost azóta vád alá is helyezték. A portugál gazdák délben adták hírül, hogy ők is csatlakoznak a kamionosok tiltakozásához.
La Nación
A dél-amerikai ország néhány lapjában vezető helyen foglalkoznak a nem lanyhuló, sőt egyre erősödő diáktiltakozásokkal. A baloldali La Nación beszámolója szerint az új oktatási törvény ellen tiltakozó diákok kedden csaknem kétszáz iskolát- és egyetemet foglaltak el annak ellenére, hogy korábban a csendőrség durván távolított el iskolafoglaló diákokat több tucat állami intézményből. A törvénnyel szintén nem egyetértő egyetemisták békésen elfoglalták két kormánypárt – a Chilei Szocialista Párt (PSCh), illetve a balközép Párt a Demokráciáért (PPD) – több irodáját.
A tiltakozások azért erősödtek fel és szaporodtak meg, mert Mónica Jiménez, a 2006 márciusa óta kormányzó Michelle Bachelet elnök asszony már negyedik oktatási minisztere a kereszténydemokrata-szocialista kormánypártok beleegyezése nélkül akarta sürgősen elfogadtatni az új oktatási törvényt. A kész helyzet elé állítás miatt elégedetlen kormánypárti képviselők egy része ezért nyílt vitát, és érdemi változtatásokat akar a sürgős tárgyalás helyett.