Máshol is támad a bubópestis?

A bolíviai ellenzéki La Razón és a kormánypárti Cambio is írt a már Bolíviát is fenyegető bubópestisről és előzményeiről. A portugál Diário de Notícias megvonta a három éve életbe lépett, de nagyon vitatott új büntetőtörvénykönyv és büntetőeljárási szabályzat egyáltalán nem meglepő mérlegét.

2010. 08. 17. 15:13
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

la-razon.com, cambio.bo – Bolívia

Még a kormánypárti Cambio című napilap is megírta, hogy a fővároshoz közeli egyik településen, Apolóban bubópestis gyanúja miatt megfigyelés alatt tartanak egy 14 éves kamaszfiút. A bolíviai egészségügyi hatóságok nem adtak több felvilágosítást az esetről, de René Barrientos, a La Paz-i járványügyi központ emlékeztette a lapot a hatvanas évek nagy járványára, amikor a Pando tartománybeli Machua települését teljesen föl kellett égetni, mert minden lakosa megfertőződött és meg is halt. Barrientos szerdán közli a sajtóval a baktériumtenyésztés eredményét. Az ország belsejének számító Apolo településén azóta tart az egészségügyi készültség, amióta a szomszédos Peruban április óta ismét pestisjárványról szólnak a hírek. A fővárosi La Razón című lap közölte az egészségügyi hatóságok tanácsát, hogy ne próbálják elpusztítani a kórt terjesztő bolhákat vagy rágcsálókat, mert azzal csak tovább terjeszthetik a súlyosan ragályos betegséget. Mint ismeretes, Észak-Peruban a múlt héten halt meg július vége óta a harmadik beteg.

dn.sapo.pt – Portugália

A portugál lap megvonta a három évvel ezelőtt hatályba lépett új büntető törvénykönyv hatásának mérlegét. Az írás már a címében sokat sejtetően célzott az egyik következményre: a csalás már nem számít bűnténynek. A büntetőtörvénykönyv és a büntetőeljárás szabályainak módosítása ellen szinte az egész szakma tiltakozott a törvény vitája során parlamentben és a képviselőházon kívül is. Így napjainkban ha valakit felebarátja becsap vagy meglop egy üzleti tranzakció során, senki nem kerülhet börtönbe, ha megfizeti vagy megtéríti áldozata minden kárát. Csak akkor, ha mégsem tesz így. Előbbi esetben a hatóságok kötelesek szemet hunyni az eset fölött. A neve mellőzését kérő egyik igazságügyi dolgozó keserűen jegyezte meg, hogy a gazdagabbak így biztos mindig elkerülik a börtönt, míg a szegényebbek valóban börtönbe kerülnek, ahogy egyébként az előbbiek is megérdemelnék.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.