Négy tanácsadó céghez vándorolt. A Telkes cégcsoporthoz, az IFUA Horváth & Partnershez, a Deloitte Üzletviteli és Vezetési Tanácsadó Zrt.- hez és a Develor Tanácsadó Zrt.- hez, amely cégekkel százszámra kötöttek állami cégek és szervezetek szerződéseket. Kirívó esetekben előfordult, hogy ugyanazért a munkáért kétszer is fizetett az állam a magántársaságnak. Vagy az, hogy indokolatlanul magas költséggel haszontalan szakértelemre képeztek ki luxusszállodákban embereket állami megrendelésre.
Előfordult olyan eset is, amikor nem vette észre senki, hogy nem valósult meg semmi a szerződésből, ám csupán a közpénz átutalása után csapott a homlokára valaki, hogy mivel a semmiért nem jár más, csak semmi, nem ártana visszaadni a semmiért kapott díjat. Ugyanakkor volt olyan eset is, amelynél akkor is járt díj, ha a cég épp semmit nem csinált. Az óriási összegű közpénzek nem véletlenül kerültek ezekhez a vállalatokhoz. Szervezetten és olajozottan működött az állami és a magánszereplők által működtetett gépezet. Olyannyira, hogy Papcsák Ferenc szerint az esetek felkelthetik a nyomozó hatóságok figyelmét.
A 12 milliárdból tehát kilencről a múlt héten, a maradék hárommilliárdról viszont tegnap számolt be Papcsák Ferenc kormánybiztos. Tegnapi sajtótájékoztatóján kiderült, hogy az előző ciklusok évei során az adófizetők pénzéből ez az ugyancsak jelentős összeg egy rendkívül speciális terepen mozgó két társasághoz vándorolt: a Proware Kft.-hez és az In-Kal Security Kft.-hez – további részletek a Magyar Nemzet keddi számában.

Egy perc alatt 800 ezret keresett a magyar sztár a fővárosi megbízással