Felsőoktatásunk az ezredfordulón

Fodor András
2000. 05. 26. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Széchenyi-terv keretében, a tudásalapú társadalom megteremtéseérdekében az Orbán-kormány jelentős támogatást nyújt a kutatás-fejlesztés(K+F) számára. A támogatás feltétele, hogy e területen lényegeskoncepcionális és ésszerű szerkezeti változások történjenek. Megtörténtek.Utalni szeretnék a Magyar Nemzetben megjelent interjúkra – kettő Hámori József akadémikussal, a Tudománypolitikai Kollégium elnökével, egy Pálinkás József akadémikussal, a Tudománypolitikai Tanácsadó Testület elnökével készült -, valamint Isépy Tamás írására (uo., 2000. május 3.). E négy újságcikkből kiderül, hogy a tervek szerint az idei 0,97 százalékkal szemben 2001-ben a GDP 1,2 százalékát, 2002-ben 1,5 százalékát költik K+F-kiadásokra. Az alapkutatások támogatásnövelése mellett olyan főirányok kapnak kiemelt pénzösszegeket, amelyek végeredménye életminőségünk, mezőgazdaságunk, környezetvédelmünk lényeges javulása, informatikai társadalmunk kialakulása és a globalizáció hatásait ellensúlyozó nemzeti kutatások virágzása. A K+F a korábbiaknál lényegesen nagyobb mértékben épül az egyetemekre, felsőoktatási intézményekre. E ponton csatlakozik írásom a hivatkozott publikációkhoz.Háromszintű képzés

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.