Mint arról korábban beszámoltunk, nyolc év várakozás után szombaton megszületett a japán hercegi pár, a 41 éves Naruhito és a 37 éves Masako első gyereke: egy kislány. Bár a gyerek születését egész Japánban parádékkal és tűzijátékkal ünnepelték, újraéledtek egy 1868-ból eredő törvény körüli viták is. A mindmáig érvényben lévő jogszabály ugyanis tiltja, hogy a trónt nőnemű örökös foglalja el.
A hagyományoknak megfelelően már világrajöttének napján ajándékot kapott a kis japán hercegnő: a császár az egyik legnevesebb japán mester által készített szamurájkardot ajándékozott unokájának. Lány lévén kapott egy hakamát, azaz egy szoknyát is, amely évszázadok óta az udvarban élő hölgyek tradicionális öltözékéhez tartozik.
A gyerek hétnapos korában kerül sor a hagyományos fürdetésre. A rituálé szerint ekkor a császári udvar egyik magas rangú tagja cédrusfából készült kádba dugja a csecsemőt, miközben az udvar tagjai körégyűlnek, és ősi irodalmi nyelven jókívánságokat szavalnak.
A kis hercegnő neve sem lehet hétköznapi: a melegség, a szeretet, a rokonszenv és a tökéletesség szinonimája lesz. A listát, amelyből majd a császár választ nevet unokájának, a japán nyelvet legjobban ismerő szakemberek állítják össze. Az utód megszületését és nevét később három sintoista templomban is bejelentik. Ötvennapos korában a gyereket elviszik a három templomba, és bemutatják az isteneknek. A hagyományok szerint ugyanis a gyerek csak így kapja meg áldásukat. Amikor négy hónapos lesz, a gyereknek hagyományos asztalt terítenek pálcikákkal, annak szimbólumaként, hogy leválasztották az anyatejről, és ettől kezdve már képes szilárd táplálékot is enni.
Lecsúszott a kifutóról egy repülőgép Ferihegyen