A BUX görbéje a kereskedés elején még nem mutatott határozott emelkedést, de később a vevők megjelenésével a tőzsde indikátora egyre feljebb és feljebb tört. Kora délután 8893 ponton mérték a BUX napi maximumát, ez az érték 162 ponttal volt magasabb, mint a keddi zárószint, a 8900 pont körüli szintről a nap végére az indikátor némileg visszakorrigált, és 8823 ponton 91,65 pontos emelkedéssel zárt. A forgalom 11,9 milliárd forintra nőtt, erről az elemzők azt nyilatkozták, hogy a nyári uborkaszezonnak vége van, a magyar részvények alulértékeltsége és a nemzetközi tőkepiacok drágulásai meghozták a hosszt a BÉT-re is. Akik kivártak tegnap, azok jelentős nyereséggel adhatták el részvényeiket, ugyan nem minden esetben történt komolyabb drágulás, de a vezető részvények körében valóban nagyobb hasznot lehetett realizálni.
André Kosztolány is megmondta, hogy eladni akkor kell, ha emelkednek az árak, így tettek már napok óta az OTP Bank vezetői is, a banki részvények a két héttel korábbi 2200 forint körüli árukról tegnap 2525 forintra emelkedtek. Hasonlóan jól remekelt a 450 forinttal megugró Richter és a 7 forinttal dráguló Matáv is. A kisebb forgalmú részvények közül az Egis, a Rába, a Synergon és a Brau Union erősödött látványosabban. A bankközi devizapiacon tegnap délután 8,87 százalékon állt a forint a sáv erős oldalán, 33 bázisponttal gyengébb helyzetben, mint az előző napi kerekedés végén. Az euró jegyzése 257,30/50 forinton volt, csaknem egy forinttal magasabb értéken az előző napi 256,45/50 forintos záró kurzusnál – értesült az MTI–Eco.
A nemzetközi tőkepiacokon is komoly drágulási hullám söpört végig, a DAX és az FTSE vállvetve emelkedett, amit később a tengerentúli Wall Street követett.
Letartóztatták a tragikus tatabányai baleset okozóját