Határozatlan irány alakult ki tegnap a tőkepiacokon, a legnagyobb ázsiai parketten, a tokiói Nikkein 0,2 százalékkal növekedett a 225 vezető részvény indexe, a piac első szekcióját jegyző Topix viszont 0,6 százalékkal javult. A Nikkei mellett a tajvani index drágult még jelentősen, míg a hongkongi Hang Seng 0,23 százalékkal, a Shanghai Composite 0,02 százalékkal gyengült.
A tokiói növekedést az elemzők a Toyota bejelentésével magyarázták. A legnagyobb japán autógyártó cég közölte, hogy világméretű fellendülést vár a következő évre. A Toyota bejelentette, hogy jövőre hét százalékkal 8,03 százalékra akarja növelni eladott járműveinek számát, ami rekord lenne a csoport történetében. A legnagyobb japán, egyszersmind a világon a második autógyár 2006-ban már 8,5 millió járművet akar értékesíteni, ezzel utolérné a világelső amerikai General Motorst. Európában a befektetők nem tudták eldönteni, hogy milyen irányt preferáljanak, napközben határozott növekedés alakult ki, de a kereskedések vége felé az indikátorok száznyolcvan fokot fordultak. A Cityben hektikus kereskedés zajlott, a brit piacon megjelenő befektetők a gyógyszergyártó és a banki részvényeket eladásra kínálták.
Frankfurtban előző értéke körül ingadozott a DAX árfolyama, majd a nap végéhez közeledve átbukott a negatív tartományba a 30 papírt átfogó index. A német piacon az Ifo gazdaságkutató intézet gazdasági növekedésről szóló előrejelzése nem szerzett túl nagy örömet a piaci szereplőknek. A gazdaságkutató 1,2 százalékra csökkentette a német gazdaság jövő évi növekedésére szóló előrejelzését.
Pesten csökkenéssel nyitott, majd egy kisebb korrekciót követve újból gyengült a BUX értéke. A tengerentúli növekedések nem hatottak a magyar indexre, így az végül 66,18 pontot csökkenve zárt. A forgalom 10,86 milliárd forint lett, ebből a 0,3 százalékkal dráguló Molra 4,77 milliárd forintnyi üzletet kötöttek. Az olajipari papír volt az egyedüli, amely növekedéssel tudott zárni a blue chipek köréből, a Matáv egy százalékkal, az OTP 0,8 százalékkal, a Richter 0,4 százalékkal gyengült. A kis forgalmú részvények sorából az Antenna Hungária, valamint a BorsodChem árának gyengülése volt feltűnő. A két spekulatív papírról elemzők elmondták, hogy az év vége előtti árfolyam-beállítás hatásai miatt gyengültek. Az Antenna Hungária esetében befolyásoló tényezőként merülhet fel a 2005. évi privatizáció, amely kötelező felvásárlást okozhat. Lefelé mozgott még Brau Union, a kárpótlási jegy és a Rába kurzusa is.
Stoppos tartja rettegésben az autósokat Miskolc közelében