Nem túl biztatóak a biztonsági feltételek Bagdadban, ahol hamarosan egy 150 fős magyar őrszázad tevékenykedik. Úgy tűnik, hogy nagyon komoly és elhúzódó erőfeszítésekre kell felkészülnünk, amíg politikai intézkedések nyomán az iraki állam megerősödhet – közölte Németh Zsolt, a parlament külügyi bizottságának fideszes elnöke a testület zárt ülését követően.
A bizottság Morber Ferencnek, a Katonai Felderítő Hivatal (KFH) vezetőjének értékelését hallgatta meg az iraki biztonsági helyzetről, különös tekintettel arra, hogy a kormány újabb magyar katonák kiküldéséről döntött a NATO bagdadi kiképzőközpontjába. – Bush amerikai elnök brüsszeli látogatásakor egyértelművé vált, hogy minden NATO-tagország valamilyen formában hozzájárul az iraki rendezéshez, ezzel erősebb legitimitást nyert a magyar részvétel a folyamatban – fejtette ki Németh Zsolt. Hangsúlyozta: iraki szerepvállalásunk Gyurcsány Ferenc miniszterelnök felelőssége, mert a NATO-műveletekben való részvételről a kormány saját hatáskörben dönthet. Kozma József (MSZP) közölte: legkorábban a második negyedévben kezdődhet meg az alakulat kitelepülése. Kérdésünkre válaszolva az új misszió veszélyeiről elmondta: az előző iraki külszolgálatunk és a következő katonai és biztonsági szempontból is más feladat, de most is nagyon alapos munkát kellett végeznie a KFH-nak, hogy biztosítsák a magyar külszolgálat feltételeit.
Bocskai Istvántól, a honvédelmi tárca szóvivőjétől megtudtuk azt is: az újabb iraki szerepvállalás költségeire ebben az évben közel négymilliárd forintot különítettek el a szaktárca költségvetéséből.
MDF-szakértő lett Farkas. Az MDF szakértője lesz Farkas Roland, aki a közelmúltban nyílt levélben különböző problémákat fogalmazott meg az afganisztáni misszióval kapcsolatban egy Juhász Ferenc honvédelmi miniszternek írott nyílt levelében, amelyet a szaktárca honlapján tett közzé. Farkas anyagi ellenszolgáltatás nélkül dolgozik majd, és részt vehet a honvédelmi bizottság ülésein. Bocskai István kijelentette: ezek után már megkérdőjelezi a százados által leírt problémák szakmaiságát, mert „innentől kezdve erősen politikai színezetűvé válik az ügy”.
Most a magyar tudományos élet megújítása ellen indított támadást a Soros-hálózat