Rakétákat adtunk el Szlovákiának?

2005. 05. 10. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egy közeli országnak eladták a határőrség által használt
páncéltörő rakétakomplexumokat, amelyek az orosz államadósság ellentételezéseként az 1990-es években érkeztek az országba, ezért szeretnék megtudni, hogy hol vannak ezek az eszközök – közölte tegnap Karsai Péter (MDF). A politikus tudomása szerint közel száz darab METIS-M típusú páncéltörő rakétakomplexumot kapott Magyarország, ebből mintegy húsz eszközt használ a honvédség szolnoki alakulata, a többi a határőrség határvadász egységeihez került. Információink szerint ezeket az időközben az ÁPV Rt. kezelésébe került eszközöket eladták egy közeli országnak, amely „lehet Szlovákia is” – közölte Karsai.
A képviselő kérdésére a parlamentben Iváncsik Imre, a honvédelmi tárca politikai államtitkára válaszolt, aki azt mondta, hogy a honvédség nem tervezi ezeknek az eszközöknek az eladását. Karsai azonban arra nem kapott választ, hogy a határőrség által használt fegyverekkel mi történt, ezért írásbeli kérdéssel fordult a honvédelmi miniszterhez. Ha erre sem kap megnyugtató választ, kezdeményezni fogja az Országgyűlés honvédelmi bizottsága ellenőrzési albizottságának vizsgálatát – jelentette be a politikus.
A határőrségnél nem rendszeresítették ezeket a rakétakomplexumokat – állította lapunknak Kovács Iván, a határőrség szóvivője. Mint elmondta, ezek a rakétakomplexumok jelenleg konzervált állapotban a honvédség egyik bázisán vannak. Egy 2001-es kormányhatározat szerint a feleslegessé váló eszközöket a Belügyminisztérium értékesítheti, de ezekre a fegyverekre feltehetőleg nem kapott reexportengedélyt az orosz gyártótól – tudtuk meg a szóvivőtől.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.